یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
19:13 | | فجر 39

دورنما | برای مرجان (حمید زرگرنژاد)

دورنما | برای مرجان (حمید زرگرنژاد)

«حمید زرگرنژاد» سومین فیلم سینمایی خود با نام  «برای مرجان» را به سی و نهمین جشنواره فیلم فجر ارائه خواهد داد.

به گزارش ستاد اطلاع رسانی جشنواره فیلم فجر، حمید زرگرنژاد فیلم «برای مرجان» را کارگردانی و تهیه کرده است و آن را به  جشنواره سی و نهم فیلم فجر ارائه خواهد داد.
او سال‌ها به عنوان مستندساز در سینما فعالیت کرد و  حاصل این سال‌ها ساخت آثاری چون «طعم عشق»، «رنگ خاک»،«روزهای خاکستری»، «ستاره‌های زمینی»، «روز سوم» و… بوده است. او همچنین ساخت فیلم‌های کوتاه «صبح روز امتحان»،«طبقه سومی»،« تا ساعت دو»،«حلقه در خاک» را نیز در کارنامه دارد. 
زرگرنژاد که با ساخت آثار مستند و کوتاه و حضورهای بین‌المللی، موفق به دریافت جوایزی شده بود، به سراغ ساخت دو سریال و تله فیلم رفت و پس از آن در سال ۱۳۹۴ نخستین فیلم سینمایی‌اش «پایان خدمت» را کارگردانی کرد. این فیلم برگزیده جشنواره فیلم لندن، کره جنوبی و بغداد شد و در سی و دومین جشنواره فیلم فجر  نیز در بخش نگاه نو حضور یافت و با وجود آنکه در سه بخش بهترین بازیگر نقش اول مرد(امیر جدیدی)، بهترین فیلمنامه و بهترین فیلمبرداری کاندید شده بود، تنها موفق به دریافت یک سیمرغ برای بهترین بازیگر مرد شد. 


او سال بعد و پس از موفقیت «پایان خدمت» به سراغ «ماهورا» رفت فیلمی برآمده از جنوب کشور که در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر حضور یافت و در بخش‌های بهترین جلوه‌های ویژه میدانی و بهترین جلوه‌های ویژه بصری نامزد دریافت جایزه شد. او همچنین برای این فیلم در بیست و یکمین جشن سینمای ایران نیز در دو بخش بهترین موسیقی متن و بهترین جلوه‌های ویژه میدانی نامزد دریافت تندیس جشن خانه سینما شد. 
در نهایت زرگرنژاد «برای مرجان» را امسال با نوشته‌ای از خود و سارا غلامی کارگردانی کرد و به جشنواره فیلم فجر فرستاد. 

در خلاصه داستان «برای مرجان» آمده است: «خوشبختی تو یه رابطه یک چیز کاملاً شانسیه، شاید اینکه دیگران از ما بترسند و مجبورشون کنیم که با ما باشن، قابل اطمینان‌تر از این باشه که عاشقمون باشن …»
پگاه آهنگرانی، بهزاد جعفری، برزو ارجمند، فریبا متخصص، علیرضا استادی، رامین راستاد، محمد همایون‌‌پور، امید روحانی، مریم بوبانی ، محمد علایی و با حضور جمشید هاشم‌پور بازیگران این فیلم سینمایی هستند.
دیگر عوامل «برای مرجان» عبارتند از: نویسندگان: حمید زرگرنژاد، سارا غلامی، مدیر فیلمبرداری: مرتضی غفوری،  تدوین: مصطفی خرقه پوش ، موسیقی : ستار اورکی، صدا گذار: آرش قاسمی، مدیر تولید: محمد همایون‌پور، طراح صحنه و لباس: محمد محمدی، برنامه ریز و‌دستیار اول کارگردان: محسن حسن‌پور، طراح گریم: الهام اطیابی، صدابردار: امید عاشوری، جانشین تولید: علیر ضا ،سمیعی مدیر تدارکات: توماج گودرزی، تصحیح رنگ‌: سامان وفایی ، منشی صحنه: سمیه شهرآبی، سرپرست گروه بدلکاری: کیوان رضایی، مجری طرح: موسسه سینمایی پویان فیلم، عکاس: مهدی حیدری.

 

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.