جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲
20:31 | | فجر 39

دورنما | جان سایه (حمید خیرالدین)

دورنما | جان سایه  (حمید خیرالدین)

فیلم سینمایی «جان سایه» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی حمید خیرالدین متقاضی حضور در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر است.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره فیلم فجر، حمید خیرالدین تجربه فیلمسازی را قبل از انقلاب با سینمای آزاد شروع کرد و پس از انقلاب با مرکز اسلامی فیلمسازی که در همان محل سینمای آزاد بود، به کار فیلمسازی ادامه داد. در دوران دفاع مقدس به مستندسازی جنگ روی آورد و سپس در صدا و سیما به تولید فیلم‌های کوتاه داستانی پرداخت. 
او نویسندگی چند اثر سینمایی را بر عهده داشت و در اواخر دهه ۶۰ با ساخت فیلم «آهوی وحشی» وارد جریان اصلی سینما شد. او پس از آن فیلم «عصیان» و فیلم «کمین» را در دهه ۷۰ کار کرد و  آخرین فیلم سینمایی او قبل از مهاجرت به انگلستان در سال ۱۳۷۶ با فیلم سینمایی «سجده بر آب» رقم خورد. 
خیرالدین در لندن به کار ساخت مستند ادامه داد. در سال ۲۰۰۶ میلادی شرکت رسانه‌ای "پرس تی وی" را تأسیس و به مدت هفت سال مدیریت کرد. او در این مدت چندین فیلمنامه نوشت و آن‌ها را در لندن منتشر کرد. در نهایت سال ۱۳۹۸ با نادر جلالی و یک سرمایه‌گذار دیگر، فیلمنامه سینمایی «جان سایه» را در لندن تولید کرد. 
در خلاصه داستان این فیلم آمده است: جان، استاد دانشگاه و نویسنده‌ای مهاجر به فرانسه و انگلیس است. او به‌خاطر پیشینه فکری پس از مهاجرت، همسر و خانواده خود را رها و با مارتا زنی اروپایی ازدواج می‌کند. مارتا او را به ناگهان رها می‌کند و…
پیش از این قرار بود «ماه‌چهره خلیلی» در این فیلم ایفاگر نقش سایه باشد که با فوت ناگهانی‌اش این امکان فراهم نشد و در نهایت صدرالدین زاهد، روزیتا فضایی، جوشرلی، احسان امین سرشت، پیپاوینزلو، جیمزبارنز، کترینا دونپورت، جولیان لوییس، ورونیکاجبورک، بالونت بسین، سارا سعادت در این فیلم به ایفای نقش پرداختند.
عوامل سازنده فیلم «جان سایه» عبارتند از:

تهیه‌کننده، کارگردان و نویسنده: حمید خیرالدین، مدیر تولید و مجری طرح: نادر جلالی، مدیر فیلمبرداری: ابراهیم اشرفی، آهنگساز: مسعود سخاوت دوست، تدوین: مهدی سعدی- سودابه سعیدنیا، صدابردار: ادریا اسمیلگس نیتو، صدا گذار: انسیه ملکی، طراح گریم: محسن بابایی، طراح لباس: علی قریشی- لودی کروشال، لباس: سهیلا شجاعی فرد، عکاس: زهره بن خیرالدین، دستیارکارگردان و بر نامه ریز: سامیار پارسا.


 

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.