پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳
15:11 | | فجر 39

دورنما | طبقه یک و نیم (نوید اسماعیلی)

دورنما | طبقه یک و نیم (نوید اسماعیلی)

فیلم سینمایی «طبقه یک و نیم» به کارگردانی نوید اسماعیلی و تهیه‌کنندگی غلامرضا آزادی متقاضی حضور در سی و نهمین  جشنواره فیلم فجر می‌شود.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره فیلم فجر، فیلم سینمایی «طبقه یک و نیم» به کارگردانی نوید اسماعیلی و نویسندگی حسین نمازی، پس از پایان فیلمبرداری و با انجام همزمان مراحل تدوین و فنی، برای حضور در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر آماده می‌شود.

این فیلم یک کمدی اجتماعی با فضایی خاص است که اولین اثر سینمایی نوید اسماعیلی در مقام کارگردان محسوب می‌شود و داستان آن در یک کارخانه می‌گذرد که مدیر مالی آن یک روز با ورود به محل کار، متوجه اتفاقاتی غیرمنتظره می‌شود که همین سرآغاز ماجراهای مختلف فیلم است.

داستان این فیلم در یک صبح زمستانی آغاز می‌شود که بهنام قصد ورود به شرکت دارد اما سرگرد سعیدی که فردی کار کشته است به دنبال سارقان انبار شرکت می‌گردد و با مشاهده رفتار و عملکرد بهنام شک و تردیدش بیشتر می‌شود. با این اتفاق ساده زندگی بهنام دستخوش تغییرات مختلف شده و ناگهان همه چیز برای او عوض می‌شود. «طبقه یک و نیم» نشان می‌دهد که چه‌طور اتفاقات بیرونی و خارج از دسترس یک فرد می‌تواند زندگی و شرایط یک فرد را دستخوش اتفاقات مختلف کند. اتفاقاتی که در کنار فضای اجتماعی خود با رویکردی طنز به آن پرداخت می‌شود.

نوید اسماعیلی، بازیگر، تهیه‌کننده و کارگردان سینما و تلویزیون، در آثاری همچون سریال تلویزیونی «قرعه» با برزو نیک‌نژاد همکاری داشته است. این کارگردان جوان کشور بعد از ساخت تله فیلم «مامان مهشید» برای اولین فیلم سینمایی خود سراغ یک مضمون کمدی اجتماعی رفت.

مهدی هاشمی، صحرا اسدالهی، سیروس همتی، خسرو احمدی، قاسم زارع، شهره سلطانی، بهروز پناهنده، مهران رجبی، امیرمحمد متقیان، اسدالله یکتا، اصغر حیدری، مهدی موسوی، مریم فرجی و رامتین پورقاسمیان همراه با مانی سقاباشی به‌عنوان بازیگر خردسال، ترکیب بازیگران این فیلم را تشکیل می‌دهند.

حسین نمازی فیلمنامه‌نویس «طبقه یک و نیم» پیش از این فیلم «آپاندیس» را ساخت و با این فیلم توانست جایزه بهترین فیلمنامه از چهل و هفتمین جشنواره مونترال کانادا را کسب کند. او مدرس کارگردانی و فیلمنامه‌نویسی است.

اسامی عوامل این فیلم عبارتند از کارگردان: نوید اسماعیلی، نویسنده: حسین نمازی، دستیار نویسنده: وحید اسماعیلی، مدیر تولید: سعیده حمیدی، مجری طرح: حامی جهانی، مدیر فیلمبرداری: فرشاد خالقی، طراح گریم: محمود دهقانی، تدوین: منوچهر صانعی، صدابردار: فرزان معاونیان، دستیار صدابردار: آرش هوجقانی، صداگذار: بهروز معاونیان، طراح لباس: رسا ابطحی، طراح صحنه: مهرداد رنجی، سرمایه‌گذاران: سعیده حمیدی و کارخانه اُیاز، دستیار اول و برنامه‌ریز: گلچهره دانش، دستیار دوم کارگردان: حمید احمدی، منشی صحنه: محبوبه خوش روش، مشاور رسانه‌ای و مدیر روابط عمومی: میثم محمدی، عکاس: عرشیا حمیدی، جانشین تولید: امین شفا، مدیر تدارکات: مهدی حسینی.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.