شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳
20:35 | | فجر 39

دورنما| آفتاب نیمه‌شب (شهریار بحرانی)

دورنما| آفتاب نیمه‌شب (شهریار بحرانی)

«شهریار بحرانی» با تازه‌ترین فیلم بلند سینمایی خود با نام «آفتاب نیمه‌شب»  در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر حاضر است.|

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره فیلم فجر، جدیدترین ساخته شهریار بحرانی،  پروژه‌ای ملی در حوزه مقاومت اسلامی است که فراتر از فرد یا اجتماعی خاص به منظور حمایت از تمامیت ارضی یک ملت ساخته شده است. 
این فیلم که برمبنای تحقیقات مستند شکل گرفته است برای اولین‌بار بخشی از توان موشکی نیروی هوا و فضا را به نمایش می‌گذارد و ادای دینی است به شهدای بی‌ادعا، گمنام و پر تلاش ایران اسلامی که مجاهدت‌های آن‌ها از آغاز انقلاب تا به امروز بی‌وقفه ادامه داشته است.
«آفتاب نیمه شب» با محوریت فعالیت‌های شهید طهرانی مقدم پدر موشکی ایران و براساس ماجراهای سال‌های ۶۳ تا ۱۳۶۵ ساخته شده اما به مقتضیات داستانی تغییراتی در نام‌ها و وقایع اعمال شده است.
در خلاصه داستان فیلم سینمایی «آفتاب نیمه‌شب» آمده است: «این فیلم سرگذشت مردان بلندبالایی است که پس از پاییز ۱۳۶۳ با تلاش و مشقت، در روزگار تنهایی و مظلومیت، مجاهدانه جنگیدند.»
شهریار بحرانی تهیه‌کننده و کارگردان درباره «آفتاب نیمه‌شب» گفت: «در این فیلم برشی از زندگی شهید حسن طهرانی‌مقدم را مبنای کار قرار داده‌ایم که به نظر ما از دیگر مقاطع زندگی وی مبنایی‌تر و مهم‌تر است. شهید طهرانی مقدم و یارانشان در فرازی از زندگی خود با ماجراهایی مواجه می‌شوند که خداوند امتحان بسیار سختی پیش رویشان می‌گذارد. آن‌ها مجبور می‌شوند که تلاش بسیار گسترده‌ای را آغاز کرده و در اوج محدودیت و تحریم‌ها با توکل به خدا، فعالیت مستمر و خستگی ناپذیری، ساختار یکی از مهم ترین بنیه دفاعی کشور را پایه ریزی کنند.»
«حمله به اچ۳»، «رهگذر»، «دنیای وارونه»، «مریم مقدس» و «ملک سلیمان» بخشی از فیلم‌های بحرانی است که با موضوعات دفاع‌مقدس و مذهبی ساخته شده است.
حسین عارف، حسام حسنی، بهراد رحمانی، آفرین عبیسی، غزاله اکرمی، بهزاد خلج، عطاالله سلمانیان، عبدالرضا نصاری و یعقوب غفاری در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.
فهرست عوامل فیلم سینمایی «آفتاب نیمه شب» از این قرار است:
تهیه‌کننده و کارگردان: شهریار بحرانی، جانشین تهیه‌کننده و مجری طرح: محمدرضا رمضانی فرانی، نویسنده: سیدمحمد حسینی، مدیر هنری: عبدالحمید قدیریان، مدیر فیلمبرداری: تورج منصوری، فیلمبرداران: سعید صادقی، مصطفی دالایی، مرتضی اکبری، عکاس: نادر فوقانی، مشاور تهیه کننده: محمد صادق آذین، مدیر تولید: فرهاد کی‌نژاد، بازیگردان: محمد حاتمی، دستیار اول کارگردان: یعقوب غفاری، طراح صحنه و لباس: علی نصیری‌نیا، طراح چهره‌پردازی: سید جلال موسوی، تدوین: مهدی اسدی، صدابردار: سیدمحمود محمودکاشانی، صداگذار: علیرضا علویان، جلوه‌های ویژه بصری: امیر کاملان زرگر زرین، جلوه‌های ویژه میدانی: ایمان کرمیان، مدیر برنامه‌ریزی: مجید حقی‌طارونی، برنامه‌ریز: منصور میرشکاری، منشی صحنه: ابوالفضل زحمتی، مستندسازی پشت صحنه: مسعود قندی، مدیر تدارکات: مسعود شرفی‌کیا، امور فرهنگی و تبلیغات: انوشه گیلانی‌نژاد، روابط عمومی: سمانه احمدی.


 

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.