جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲
16:10 | | فجر 39

دورنما | طلاخون (ابراهیم شیبانی)

دورنما | طلاخون (ابراهیم شیبانی)

فیلم سینمایی «طلاخون» ساخته ابراهیم شیبانی در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر شرکت کرده است.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره فیلم فجر، «طلاخون» فیلمی به کارگردانی ابراهیم شیبانی زمستان سال گذشته در قزوین مقابل دوربین حسین جعفریان رفت.

شیبانی کارگردانی است که تجربه ساخت فیلم «زهر عسل» ، «صحنه جرم ورود ممنوع»، «هیچ کجا هیچکس» و سریال «پازل» را در کارنامه هنری‌اش دارد. او این بار به سراغ فیلمی متفاوت با حضور بازیگران سرشناس رفت و از عوامل حرفه‌ای برای انجام کارهای فنی فیلم بهره برد. 
داستان این فیلم روایتگر یک پرونده جنایی و درگیری زنی با این ماجرا است که در ژانر درام-اجتماعی ساخته شده است.
نام فیلم «طلاخون» تابه حال دوبار تغییر کرده است و اولین بار که موضوع ساخت این فیلم مطرح شد نامی از «چرک‌نویس‌های یک مادر خانه‌دار» به میان آمد که به دلیل طولانی بودن به «خورشید همچنان می‌درخشد» تغییر کرد و در آستانه پایان تصویربرداری به «طلاخون» تغییر نام داد.
شهاب حسینی که پیش از این تجربه همکاری با ابراهیم شیبانی را در فیلم «زهر عسل» داشت، بار دیگر در فیلم «طلاخون» به عنوان بازیگر مقابل دوربین این کارگردان رفت و با حسام منظور همبازی شد. شهاب حسینی و حسام منظور در فیلم «مست عشق» نیز با یکدیگر همبازی بودند. شهاب حسینی، حسام منظور، زهرا خوشکام، بهار قاسمی، ترنم کرمانیان و … بازیگران این فیلم را تشکیل می‌دهند.

عوامل سازنده فیلم «طلاخون» عبارتند از:
نویسنده ، تهیه کننده و کارگردان: ابراهیم شیبانی، مجری طرح: سید علیرضا علویان، مدیر فیلمبرداری: حسین جعفریان، تدوین: احسان شیبانی،  طراحی و ترکیب صدا: سید علیرضا علویان، موسیقی: علیرضا شیبانی، سرمایه گذار: امیر جمشیدی، طراح چهره پردازی: عبدا… اسکندری، طراح صحنه : ابراهیم شیبانی، بهزاد آدینه زاده، طراح لباس: آلما گشتاسب، صدابردار: محمود سماک باشی، طراح جلوه های بصری: سینا قویدل
بازیگران: شهاب حسینی ، حسام منظور، ترنم کرمانیان، با معرفی بهار قاسمی در نقش ناهید، با هنرمندی: زهراخوشکام


متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.