پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲
20:08 | | فجر 39

خبر | جدول نمایش آثار جشنواره فجر۳۹ در سینمای رسانه قرعه‌کشی شد

خبر | جدول نمایش آثار جشنواره فجر۳۹ در سینمای رسانه قرعه‌کشی شد

جدول نمایش آثار بخش سودای سیمرغ سی و نهمین جشنواره فیلم فجر در سینمای رسانه با حضور صاحبان آثار و جمعی از اصحاب رسانه قرعه‌کشی شد.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره فیلم فجر، تکلیف اکران شانزده اثر بخش سودای سیمرغ جشنواره فجر، مشخص شد
مراسم قرعه‌کشی جدول سینمای رسانه سی‌و‌نهمین دوره از جشنواره فیلم فجر با حضور صاحبان آثار و گروهی از اصحاب رسانه عصر پنج‌شنبه ۹ بهمن در فاصله سه روز تا برپایی این دوره جشنواره برگزار شد.
این مراسم با تلاوت آیاتی از قران مجید و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، در مرکز همایش‌های برج میلاد آغاز شد. در ابتدای این مراسم، محمدرضا مقدسیان، مجری برنامه قرعه‌کشی با سپاس از زحمات کادر درمان، گفت: سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران و فرا رسیدن ایام فجر را گرامی می‌داریم. 
او ادامه داد: از کادر درمان کشور نیز بسیار قدردانی می‌کنیم که با مجاهدت‌هایی که در راه مبارزه با ویروس «کرونا» کردند باعث شدند امروز اینجا دور هم جمع شویم و سینما را زنده نگاه داریم.
مقدسیان گفت: متاسفانه در سال جاری به دلیل شیوع ویروس «کرونا» بسیاری از هنرمندان و فعالان سینمایی را از دست دادیم. به نمایندگی از همه هنرمندان از دست رفته در مراسم اختتامیه «سی‌و‌نهمین دوره جشنواره » برای چنگیز جلیلوند، دوبلور باسابقه و پرویز پور حسینی، بازیگر بزرگ این عرصه  مراسم یادبود برگزار خواهیم کرد.

*طباطبایی‌نژاد: امیدوارم شور و نشاط به سینما بازگردد
در ادامه «سیدمحمد مهدی طباطبایی‌نژاد»، دبیر این دوره از جشنواره به روی صحنه آمد و گفت: به همه عزیزان و هنرمندانی که در این سال سخت، با وجود شیوع بیماری «کرونا» در دل کار تولید بودند و آثارشان را به جشنواره رساندند، خداقوت می‌گویم. همه ۵۷ اثری که به دبیرخانه رسیدند آثار شایسته‌ای بودند. درنهایت باتوجه به نظر هیات داوران، شانزده اثر از میان این آثار برگزیده شدند تا نامزدهای قسمت‌های مختلف، مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ) باشند و با هم به رقابت بپردازند.
او ادامه داد: امیدوارم سال پیش رو برای ایرانیان و همه مردم جهان، ایمن و آرام باشد. شور و نشاط به سینما باز گردد و جشنواره فجر، آغازگر راهی باشد که رونق دوباره‌ را به سینمای ایران باز گرداند.

در ادامه، مقدسیان، از مهرداد میناوند، ملی‌پوش فوتبال ایران که روز گذشته در پی ابتلا به ویروس «کرونا» جان خود را از دست داد، یاد کرد و برای بهبود «علی انصاریان» فوتبالیست و بازیگر که در حال جنگ با بیماری «کرونا» است و امسال با فیلم «رمانتیسم عماد و طوبی» در جشنواره حضور دارد، آرزوی سلامتی کرد.
سپس مراسم قرعه کشی آغاز شد؛
معین احمدیان، خبرنگار روزنامه فرهیختگان، برای انتخاب اولین فیلم به روی صحنه رفت و فیلم «روزی روزگاری آبادان» به کارگردانی حمیدرضا آذرنگ را از قرعه بیرون کشید. علی اوجی، تهیه کننده این اثر، سانس فیلم را انتخاب کرد تا پنجشنبه، شانزده بهمن ماه درسانس دوم «روزی روزگاری آبادان» اکران شود.
عباس تهرانی، صاحب امتیاز مجله «جهان سینما»، فیلم «گیج‌گاه» به کارگردانی عادل تبریزی را از قرعه درآورد. عادل تبریزی و حنیف سروری نیز سانس روز شنبه ۱۸ بهمن ماه سانس دوم را برای این اثر از قرعه درآوردند.
قرعه سومین فیلم با حضور علی حدادی، عکاس به فیلم «مامان» به کارگردانی آرش انیسی رسید. روز جمعه ۱۷ بهمن ماه سانس اول برای اکران این فیلم در نظر گرفته شد.
زهرا رمزآبادی، خبرنگار و فعال رسانه، نام فیلم «شیشلیک» به کارگردانی محمد حسین مهدویان را از قرعه بیرون آورد که پیمان منفرد به نمایندگی از  گروه تولید این فیلم به روی صحنه آمد و روز دوشنبه ۱۳ بهمن ماه برای سانس دوم این فیلم انتخاب شد.
منوچهر دین پرست، خبرنگار «روزنامه اطلاعات» فیلم «تک تیرانداز» به کارگردانی علی غفاری را از قرعه درآورد و قرار شد این فیلم سه‌شنبه ۱۴ بهمن ماه سانس دوم اکران شود.
حمید صنیعی منش، از خبرگزاری «تسنیم» فیلم «خط فرضی» به کارگردانی فرنوش صمدی را از قرعه درآورد. فرنوش صمدی، کارگردان این اثر شنبه ۱۸ بهمن ماه سانس اول را برای اکران فیلماز قرعه بیرون کشید.
هادی فیروزمندی از «سوره سینما» فیلم «ستاره‌بازی» را از قرعه درآورد و هاتف علیمردانی به قید قرعه روز دوشنبه ۱۳ بهمن ماه سانس اول را برای اکران این اثر برگزید.
مهرداد عشوندی، ضمن گرامیداشت یاد مهرداد میناوند و آرزوی سلامتی برای علی انصاریان، فیلم «رمانتیسم عماد و طوبی» را از قرعه درآورد. مهدی صباغ‌زاده، تهیه‌کننده این اثر، سانس اول روز یکشنبه ۱۲ بهمن را از قرعه درآورد تا «رمانتیسم عماد و طوبی» آغاز کننده جشنواره باشد.
حسین گیتی، نویسنده و منتقد سینمای ایران، فیلم سینمایی «ابلق» به کارگردانی نرگس آبیار را از قرعه درآورد. محمد حسین قاسمی، تهیه کننده فیلم سانس اول روز سه شنبه چهارده بهمن ماه را از قرعه بیرون کشید.
در ادامه، سپیده حیدرآبادی، فعال رسانه‌ای و روابط عمومی موزه سینما نیز فیلم «زالاوا» به کارگردانی ارسلان امیری را از قرعه بیرون کشید. روح‌الله برادری، تهیه‌کننده فیلم نیز سانس اول روز چهارشنبه ۱۵ بهمن ماه را برای اکران این فیلم به قید قرعه انتخاب کرد.
امیررضا مافی، مجری برنامه «نقد سینما»، فیلم سینمایی «منصور» به کارگردانی سیاوش سرمدی را از قرعه بیرون کشید. جلیل شعبانی سانس دوم روز جمعه ۱۷ بهمن ماه را برای اکران این فیلم از قرعه بیرون کشید.
مقدسیان گفت: در سال جاری، مسعود مهرابی، منتقد و نویسنده را از دست دادیم به همین دلیل سارا مهرابی، دختر این هنرمند برای قرعه‌کشی روی صحنه می‌آید تا به این ترتیب از این هنرمند از دست رفته نیز یادی کرده باشیم.
سارا مهرابی، فیلم «روشن» به کارگردانی «روح‌الله حجازی» را از قرعه درآورد و روح‌الله حجازی، کارگردان و تهیه ‌کننده این اثر سانس اول روز پنج‌شنبه ۱۶ بهمن رابه قید قرعه انتخاب کرد.
مجتبی فرزانه، از فعالان رسانه، فیلم «تی‌تی» به کارگردانی آیدا پناهنده را از قرعه بیرون کشید. آیدا پناهنده، کارگردان کار هم آخرین سانس جشنواره را به قید قرعه انتخاب کرد. یکشنبه، نوزده بهمن ماه در سانس دوم این فیلم اکران خواهد شد تا اختتامیه جشنواره با «تی‌تی»باشد.
تینا میرکریمی، فعال رسانه‌ای در عرصه رادیو، فیلم «بی‌همه‌چیز» به کارگردانی محسن قرایی را از قرعه بیرون کشید و جواد نوروز بیگی دومین سانس  از روز اول جشنواره، یعنی یکشنبه دوازده بهمن ماه را از قرعه بیرون کشید.
محدثه  واعظی پور فیلم «مصلحت» را از قرعه بیرون کشید و  محمد رضا شفاه، تهیه‌کننده با بیرون کشیدن قرعه، سانس دوم چهارشنبه، پانزده بهمن  ماه را از آن خود کرد.
ملیکا نصیری، خبرنگار و فعال رسانه‌ای،  فیلم «یدو» به کارگردانی مهدی جعفری که آخرین فیلم از لیست آثار بود را از قرعه بیرون کشید و محمدرضا مصباح، تهیه کننده نیز سانس اول یکشنبه نوزده بهمن که آخرین زمان خالی برای اکران بود را از ظرف قرعه کشی بیرون آورد، تا به این ترتیب، برنامه نمایش شانزده اثر بخش «سودای سیمرغ» مشخص شود.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.