پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳
16:27 | | فجر 39

چهره‌نما | فیلمسازی با رویاهای فانتزی 

چهره‌نما | فیلمسازی با رویاهای فانتزی 

به گزارش ستاد اطلاع رسانی جشنواره فیلم فجر، کاوه صباغ‌زاده با فیلم "رمانتیسم عماد و طوبا" در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد. 
او متولد ۱۳۵۹ است و به واسطه پدرش مهدی صباغ زاده از دوران کودکی با فضای سینما آشنا بود. کاوه صباغ‌زاده سال‌ها در فضای دستیاری در سینما فعالیت کرد و در نهایت تحصیلات خود در رشته سینما از کالج CCE  کانادا را نیمه رها کرد و بار دیگر به فضای سینما بازگشت. 
او نویسندگی آثار کوتاهی چون «یازده و نیم»، «سر راه لوکیشن»،«تهوع»،«نمی‌دونم فرا چی میشه»،«خواب زدگی»، «برشی کوتاه از یک واقعه»  برعهده گرفت و «یازده و نیم»،«سه راه لوکیشن»،«تهوع»، «نمی‌دونم فرا چی میشه» را کارگردانی کرد. 
صباغ‌زاده در نهایت سال ۱۳۹۵ تصمیم به ساخت نخستین فیلم بلند سینمایی خود می‌گیرد و «ایتالیا ایتالیا» را بر اساس داستان کوتاه «یک موضوع موقت» اثر جومپا لاهیری نوشت و آن را در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر برای نخستین بار به نمایش درآورد. این فیلم در همان سال نامزد دریافتت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر اول زن و بهترین چهره‌پردازی شد و در جشن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران نیز نامزد بهترین کارگردان اول و بهترین بازیگر  اول زن شد. این فیلم جایزه بهترین بازیگر زن از جشنواره تامیل نروژ را برای سارا بهرامی به ارمغان آورد. 
درست سه سال بعد «کاوه صباغ‌زاده» بار دیگر در همان حال و هوا به سراغ ساخت فیلم دوم خود یعنی «رمانتیسم عماد و طوبا» رفت، فیلمنامه این فیلم سینمایی نیز  در ژانر کمدی، رمانتیک، فانتزی نوشته شده و اقتباسی آزاد از کتابی نوشته آلن دوباتن است که توسط کاوه صباغ‌زاده به نگارش درآمده است. 
در خلاصه داستان دومین فیلم بلند سینمایی این کارگردان آمده است: «وقتی سرنوشت برای اولین بار عماد و طوبا را روبروی هم قرارداد، هر دو خوب می‌دانستند که عشق بیشتر یک مهارت است تا هیجان و تپش قلب و خارش پوست…» 
در «رمانتیسم عماد و طوبا» بازیگرانی چون حسام محمودی، الناز حبیبی، علی انصاریان، مرتضی علی عباس میرزایی، ستایش تارانی، سانیا رمضانی، سام ولی پور به ایفای نقش پرداخته‌اند.

سمیرا افتخاری

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.