دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲
18:57 | | فجر 39

گفت‌وگو | نیک‌بین: مشارکت همه مردم ایران در فجر۳۹، اتفاقی مبارک است

گفت‌وگو | نیک‌بین: مشارکت همه مردم ایران در فجر۳۹، اتفاقی مبارک است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: امسال مردم سراسر ایران امکان شرکت در رای‌گیری «بهترین فیلم از نگاه تماشاگران» در سی و نهمین دوره از جشنواره فیلم فجر دارند و  این اتفاقی بسیار مبارک است.

جواد نیک‌بین در گفت‌وگو با ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره فیلم فجر، درباره بازگشایی سینماها در تمامی استان‌ها به بهانه برگزاری «جشنواره فیلم فجر» گفت:  این روزها جلسات هئیت دولت، مجلس شورای اسلامی و دیگر جلسات با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی  برگزار می شود، اکران فیلم در سینما نیز همانند همان جلسات دو ساعته هیات دولت است و می‌توان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، آثار سینمایی را اکران و جشنواره را برگزار کرد.
او ادامه داد: برگزاری «جشنواره فیلم فجر» برای گردش اقتصادی حوزه فرهنگ و سینما لازم است. ضمن این که برگزاری این رویداد سینمایی در شرایط شیوع بیماری «کرونا» می‌تواند رونق دوباره را به سینماهای سراسر کشور بازگردانده و باعث دمیدن روح تازه‌ای بر پیکره پژمرده این روزهای سینما شود. 

نیک‌بین درباره مشارکت همه مردم ایران در جشنواره سی و نهم و «آرای مردمی» در این دوره از جشنواره گفت: امسال این زیرساخت فراهم شده که مردم تمامی استان‌ها در رای‌گیری «بهترین فیلم مردمی» شرکت کنند. این که نظرات تمامی مردم جمع‌آوری شود و تنها محدود به پایتخت نباشیم، اتفاقی بسیار مبارک است. 

این عضو کمیسیون مجلس در مورد تدابیری که مجلس برای حمایت از سینماگران اندیشیده، گفت: تصمیم گرفتیم تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، مراکز فرهنگی را بازگشایی کنیم. ضمن این که وزارت ارشاد حمایت از هنرمندان را در دستورکار خود قرار خواهد داد و ردیف بودجه‌ای نیز به منظور این امر در اختیار این سازمان قرار گرفته است. 
نماینده مردم کاشمر، بردسکن، خلیل آباد و کوهسرخ ادامه داد: وزیر ارشاد هم باید درباره این موضوع مساعدت کنند چراکه آسیب دیدن این قشر با آسیب دیدن روح و پیکره اجتماع مساوی می‌شود. قشر هنرمندان درآمدی به جز حوزه هنر ندارند. از آنجایی که «هنر» حوزه عامیانه‌ای نیست، هنرمندان نمی‌توانند در مشاغل دیگر مشغول به کار شوند. به همین دلیل دولت باید از این قشر حمایت کند و مجلس نیز با رضایت، از این موضوع استقبال خواهد کرد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.