یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
17:09 | | فجر 39

چهره‌نما | از بوم تا پرده

چهره‌نما | از بوم تا پرده

هاتف علیمردانی امسال با فیلم "ستاره بازی" در بخش سودای سیمرغ سی و نهمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد.

به گزارش ستاد اطلاع رسانی جشنواره فیلم فجر، هاتف علیمردانی متولد ۱۳۵۵ در تهران وفارغ التحصیل رشته  نقاشی است. علیمردانی با نویسندگی فیلم "راز دشت تاران"  وارد عرصه سینما شد و پس از آن فیلمنامه آثاری چون«یک فراری از بگبو»،«به خاطر پونه»،«مردن به وقت شهریور»،«کوچه بی نام»،«هفت ماهگی»،«آباجان»،«کلمبوس»،« ستاره بازی» نوشت که البته بخشی از آن‌ها را در طی این سال‌ها خود او کارگردانی کرده است. 
علیمردانی برای فیلم «کوچه بی نام» در سی و سومین جشنواره فیلم فجر حضور یافت و در سه بخش بهترین بازیگر نقش اول زن، بهترین بازیگر نقش مکمل زن و بهترین چهره‌پردازی نامزد دریافت سیمرغ بلورین جشنواره شد و در نهایت تنها سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن را برای باران کوثری از آن خود کرد. 
در سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر علیمردانی با فیلم «آباجان» حضور یافت که در نهایت برای بهترین بازیگر نقش مکمل زن، بهترین جلوه‌های ویژه بصری و بهترین فیلم از نگاه تماشاگران نامزد دریافت سیمرغ شد که تنها در بخش بهترین فیلم از نگاه تماشاگران شایسته تقدیر دانسته شد. 
علیمردانی حالا در نهمین فیلم خود به سراغ فیلم «ستاره بازی» رفته است. در خلاصه داستان فیلم آمده است: امروز بیست و نه نوامبره، از اون هالووین لعنتی داره یه ماه میگذره، من یه کار بد کردم، یه کار خیلی بد…  در واقع قصه درباره صباست که همراه خانواده‌اش به امید آن که معجزه‌ای رخ دهد و سرطانش درمان شود، عازم آمریکا می‌شود. فرهاد اصلانی، ملیسا ذاکری، مارشال منش، هستی جوادی و با حضور مایکل مدسن، علی مصفا و شبنم مقدمی بازیگران این فیلم هستند.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.