جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳
00:06 | | فجر 39

طباطبایی‌نژاد: نمایندگان وزارت بهداشت شرایط برپایی جشنواره را تأیید کردند

طباطبایی‌نژاد: نمایندگان وزارت بهداشت شرایط برپایی جشنواره  را تأیید کردند

سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد؛ دبیر سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر در برنامه خبر شبکه چهار درخصوص رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در جشنواره گفت: ما تلاش کردیم حداکثر رعایت پروتکل‌ها اتفاق بیفتد. در دو روزی که پشت سر نهادیم هم در پردیس ملت، برج میلاد و سینماهای مردمی شهر تهران موارد لازم رعایت شده است. البته چند خبر پیرامون شرایط برپایی جشنواره منتشر شد که صحت نداشت و دوستان از وزارت بهداشت آمدند و شرایط را دیدند و رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی را تصدیق کردند.
او افزود: در اکثر سینما‌ها تب‌سنجی انجام می‌شد، به علاوه از امروز هم تب سنج‌های اهدایی به تمام سینماها فرستاده شده است و از فردا سینماها تب‌سنج‌های اهدایی جشنواره را هم در اختیار خواهند داشت. 

دبیر جشنواره فیلم فجر گفت: ناظران ما در تمام سینماها حضور دارند و همه موارد به آن‌ها گفته شده و موظف هستند که موارد توصیه شده از سوی وزارت بهداشت را دقیق رعایت کنند. ماسک باید در تمام طول تماشای فیلم همراه مخاطبان باشد و از ماسک استفاده کنند. استفاده از تنقلات مجاز نیست و فاصله دو در میان در همه سینماها صندلی‌ها هم الزامی است. از طرفی صندلی‌های بیش از ظرفیت ۳۰ درصد از سالن خارج شده‌اند و امکان استفاده از سالن بیش از ۳۰ درصد ظرفیت وجود ندارد. فضای سینماها ضدعفونی شده‌اند. هیچ نگرانی از بابت رعایت پروتکل‌ها در هیچ کدام از سینماها وجود ندارد و این اطمینان را می‌دهم که همه موارد را رعایت کنیم.

دبیر جشنواره با اشاره به نحوه رعایت شیوه‌نامه‌ها در سینماهای مردمی خارج از تهران افزود: سینماهای مردمی فروش گیشه ندارند و تمام فروش از طریف سامانه‌های اینترنتی انجام می‌شود پس هیچ تجمعی در لابی (سالن انتظار) سینماها نداریم و موارد بهداشتی مانند رعایت سقف ۳۰ درصد ظرفیت سالن رعایت می‌شود. سایت‌های بلیت‌فروشی تا سقف ۳۰ درصد ظرفیت سالن‌ها فروش دارند و بیش از آن سایت قفل می‌شود و امکان خرید ندارد. ما موارد بهداشتی را مدام به ناظران متذکر می‌شویم. 
او ادامه داد: برای پانزدهم بهمن هم که در ۸۱ سینما خارج از تهران نمایش داریم، تمام موارد پروتکلی به سینماها ابلاغ شده است. دعا می‌کنم شرایط به بهترین شکل پیش برود.
 

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.