دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
20:07 | | فجر 39

چهره‌نما | جسارت ورود به سینما با ژانر سیاسی

چهره‌نما | جسارت ورود به سینما با ژانر سیاسی

حسین دارابی فیلمسازی است که با ساخت نخستین اثر سینمایی خود «مصلحت» در جشنواره فیلم فجر شرکت می‌کند. 
به گزارش ستاد اطلاع رسانی جشنواره فیلم فجر، حسین دارابی متولد ۱۳۶۱ دارای تحصیلات کارشناسی پویانمایی جزو کارگردان‌هایی است که بخش اصلی فعالیت‌های هنری‌اش در این سال‌ها در باشگاه فیلم سوره رقم خورده است.
دارابی از اوایل دهه ۱۳۹۰ وارد این فضا شد و در این سال‌ها کارگردانی آثار کوتاهی «کرایه‌ها آماده»،«کفش»،«سفره»،«مادربزرگ»،«چشم به راه»، «دایو» و«علمک» را در کارنامه کاری خود به ثبت رساند. 
دارابی برای فیلم کوتاه «دایو» که سال ۱۳۹۲ ساخته شد، جوایز جشنواره فیلم کلوژ رومانی و جشنواره فیلم ریور ایتالیا را دریافت کرده است. همچنین برای فیلم کوتاه «علمک» جوایز جشنواره‌های سلولارت آلمان، نیشنز اتریش و کوتاه مین مکس ۲۰ آلمان، تندیس طلایی جایزه مذاهب امروز ایتالیا، منتخب جشنواره استونی بروک نیویورک، جایزه بهترین فیلم از نگاه مخاطبان جشنواره کورتی داسوگنی ایتالیا، جایزه بهترین فیلم جشنواره کورتی داسوگنی ایتالیا را دریافت کرده است. 
او همچنین ساخت تیزر سینمایی «آب هرگز نمی‌میرد» و سریال «سریال پنج دری» را نیز کارگردانی کرده است. 
دارابی پس از ساخت این آثار و جوایزی که از آن خود کرد، در سال ۹۹ تصمیم به ساخت نخستین فیلم بلند سینمایی خود گرفت. «مصلحت» با نام‌های قبلی «مصلحت نظام» و «پدری» درباره فرزند یکی از مقامات بلندپایه قضایی در سال ۱۳۵۹ است که  ناخواسته در یک درگیری خیابانی، جوانی را به قتل می‌رساند… فرهاد قائمیان، وحید رهبانی، مهدی حسینی‌نیا، مجید نوروزی، امیر نوروزی و نازنین فراهانی بازیگران اصلی این فیلم هستند.

سمیرا افتخاری

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.