جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳
01:49 | | فجر 39

سکانس ۴ | جشنواره سیاه‌پوش شد

سکانس ۴ | جشنواره سیاه‌پوش شد

جشنواره سی و نهم فیلم فجر در روز چهارم برگزاری با  خبر درگذشت «علی انصاریان» در بُهت و غم فرو رفت.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره فیلم فجر،  چهارمین روز جشنواره در «برج میلاد» مثل روزهای قبل آغاز شد. همان صحبت‌ها و همان رعایت‌های دستوری نکات بهداشتی.

فیلم اول یعنی «زالاوا» اکران شد. صحبت‌ها درباره این فیلم متفاوت بود. اما اکثر رسانه‌ای‌ها نگاه مثبتی به فیلم داشتند. نشست خبری فیلم به پایان رسید.

…اما لختی بعد خبری ناگهان همه را در بُهت فرو برد. رسانه‌های خبری نوشتند :«علی انصاریان درگذشت»… نشستن پای فیلم «مصلحت» کمی حال‌و‌هوای غریبی داشت. به خصوص برای ما در ستاد جشنواره که چندی قبل در کنارش نشسته بودیم و درباره کارنامه‌اش سخن گفته بودیم.

یاد برنامه‌هایی افتادم که برای خود ترسیم کرده بود و قصد کرده بود از این به بعد در نقش‌های متفاوت‌تری ظاهر شود. اما ناگهان در آخرین بازی زندگی‌اش ماندگار کرد.

ناراحتی اهالی رسانه از این بود که حتی نتوانست در کنار عوامل فیلم و مخاطبان به تماشای فیلمش یعنی «رمانتیسم عماد و طوبا» در جشنواره بنشیند.

در راهروها می‌چرخیدم و به هر گوشه که چشم می‌دوختم و به هر جا که گوش می‌سپردم همه از تلخی رفتن او می‌گفتند.

 عکس علی انصاریان با روبان سیاه و پیام تسلیتی در ورودی جشنواره نصب شد تا اهالی رسانه به احترام او شمعی روشن کنند. و با هر شمعی که روشن شد اشکی فرو ریخت.

در هر گوشه این جملات به گوش می‌رسید که :«حیف شد!» ، «اصلاً باورم نمیشه.» ، «اوقاتمان تلخ شد.»

برای رقتن به نشست فیلم «مصلحت» انگار رمقی در تن نمانده بود.

آخرین مصاحبه علی انصاریان قبل از نشست برای حاضران در سالن پخش شد. همه به احترام او ایستادند و یک دقیقه سکوت کردند.
نشست با یاد او به پایان رسید. روز چهارم جشنواره هم تمام شد اما یاد علی انصاریان با هر کسی که از «برج میلاد» خارج می‌شد همراه بود. یادش گرامی باد.

علیرضا بخشی‌استوار

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.