یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
15:10 | | فجر 39

تحقق عدالت فرهنگی با برپایی جشنواره ۳۹ فیلم فجر

تحقق عدالت فرهنگی با برپایی جشنواره ۳۹ فیلم فجر

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در آیین افتتاحیه سی و نهمین جشنواره فیلم فجر در سینما فلسطین بروجرد، برپایی جشنواره فیلم فجر و مشارکت در آرای مردمی، را حرکت به سوی تحقق عدالت فرهنگی دانست.

به گزارش ستاد اطلاع رسانی جشنواره فیلم فجر، آیین افتتاحیه سی و نهمین جشنواره فیلم فجر و پنجمین جشنواره فیلم فجر لرستان، عصر چهارشنبه پانزدهم بهمن ماه با حضور معاون هنری و سینمایی و مسئول روابط عمومی اداره کل، فرماندار ویژه، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بروجرد و علاقه مندان به هنر هفتم در سینما فلسطین بروجرد برگزار شد.

فرید رحمتی در این مراسم با تاکید بر اینکه « تحقق عدالت فرهنگی و هنری یکی از اهداف اساسی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است» گفت: تحقق عدالت فرهنگ و هنر یعنی همانگونه که یک شهروند تهرانی یا یک هموطن در استانهای برخوردار می تواند بدون دغدغه از مهمترین رویدادهای فرهنگی و هنری کشور بهره مند شود، همین امکان برای یک لرستانی علاقه مند به سینما که در گذشته برای دیدن فیلم های جشنواره، مجبور به عزیمت به تهران بود، فراهم باشد.

او افزود: جشنواره‌های فجر، کلید واژه رویدادهای فرهنگی و هنری کشور هستند و خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته لرستان در پنج سال گذشته همزمان با تهران و برخی استان‌های دیگر میزبان این مهمترین رویداد سینمایی کشور بوده که بنا بر تصمیم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بر اساس میزبانی موفق بروجرد از جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان و همچنین ظرفیت‌های موجود در شهرستان از جمله همین سالن زیبا و پیشرفته سینما فلسطین، میزبانی از آن به شما مردم و هنرمندان دیار فرزانگان و فرهیختگان اعطا شد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان سپس با اشاره به نمایش سراسری همه فیلم‌های بخش سودای سیمرغ و مشارکت مردم در ثبت آرای مردمی از سراسر کشور، ابراز داشت: مهمترین تفاوت جشنواره امسال در لرستان با سال‌های گذشته، نمایش تمام فیلم‌های بخش مسابقه سودای سیمرغ است که با صرف اعتبارات ملی، تمامی  فیلم این بخش طی روزهای ۱۵ تا ۲۲ بهمن ماه در بروجرد اکران می‌شود.

رحمتی تصریح کرد: بر اساس فلسفه و زیبایی‌شناسی هنر، یک فیلم خوب چنان اثری در ذهن مخاطب خود برجای می گذارد که وی را به تفکر در چیستی و چرایی وجود انسان واداشته و فرد خود را با معیارهای اخلاقی، انسانی و اسلامی اثر مقایسه می‌کند.

او ادامه داد: یک تابلوی خوشنویسی، یک قطعه موسیقی، یک تلاوت زیبا، یک فیلم خوب و آثاری از این دست، ظرفیت هایی گرانسنگ هستند که روند تکامل شخصیت انسان را تسهیل نموده و رویدادهای فرهنگی و هنری محل تلاقی، تماس و تبادل افکار و اندیشه‌های مخاطب و هنرمند است که به تکامل روح انسانی و اسلامی جامعه ختم می‌شود.

احمد گودرزیان، فرماندار ویژه بروجرد نیز در این مراسم با اشاره به برخی دستاوردهای انقلاب اسلامی در شهرستان، گفت: با توجه به ظرفیت‌ها و امکانات موجود، امیدواریم میزبانی از سایر رویدادهای بین‌المللی، ملی و منطقه‌ای نیز به ما واگذار شود.

در پایان این مراسم از طرف مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان از خانواده شهید یخچالی، تصویربردار دوران دفاع مقدس تقدیر و تجلیل شد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.