یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
22:20 | | فجر 39

فیلم‌های اول آذرنگ و تبریزی؛ صدرنشین در فروش و آرای مردمی

فیلم‌های اول آذرنگ و تبریزی؛ صدرنشین در فروش و آرای مردمی

«روزی روزگاری آبادان» به کارگردانی حمیدرضا آذرنگ بیشترین تعداد رای مردمی در میان فیلم‌های اول را کسب کرده و فیلم «گیج‌گاه» عنوان پرفروش‌ترین فیلم را به خود اختصاص داده است‌. 

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره فیلم فجر، این دوره از جشنواره برای اولین‌بار در بخش سودای سیمرغ میزبان هفت فیلم اول است. آمار لحظه‌ای ارائه شده در سامانه سمفا تا ساعت ۱۸:۴۵ نشان می‌دهد که فیلم «روزی روزگاری آبادان» اولین تجربه حمیدرضا آذرنگ در کارگردانی با ۳۲۷ رای مردمی رتبه نخست در کسب آرا مردمی در میان فیلم‌های اول را به خود اختصاص داده است. فیلم «گیج‌گاه» به کارگردانی عادل تبریزی با ۲۶۹ رای مردمی در رتبه دوم قرار دارد. «مصلحت» اولین فیلم بلند حسین دارابی ۱۹۹ رای مردمی کسب کرده و رتبه سوم تا به این لحظه را در اختیار دارد. 

پرفروش‌ترین فیلم‌ اول براساس آمار سمفا تا این لحظه فیلم «گیج‌گاه» با فروش حدودی شش هزار و ۹۰۰ بلیت است. «خط فرضی» اولین فیلم بلند فرنوش صمدی با فروش حدود شش هزار و ۱۳۳ بلیت جایگاه دوم در میان فیلم‌های اول را دارد. حدود پنج هزار و ۹۷۵ بلیت برای اثر حمیدرضا آذرنگ (روزی روزگاری آبادان) در سامانه سمفا ثبت شده و بر این اساس این فیلم رتبه سوم در میام پرفروش‌های فیلم اولی را دارد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.