جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱
17:16 | | فجر 39

چهره‌نما | تلاش برای خلق دنیای کاراکترها

چهره‌نما | تلاش برای خلق دنیای کاراکترها

«آرش انیسی» متولد ۱۳۶۰  و دانش‌آموخته سینما در مقطع کارشناسی ارشد از دانشکده سینما-  تئاتر دانشگاه هنر است. فعالیت خود را با استوری بورد سه بعدی و پریویژوآلیزیشن در سینما آغاز کرد و پس از آن به سراغ تدوین رفت.

به گزارش ستاد اطلاع رسانی جشنواره فیلم فجر، انیسی همچنین ساخت ۱۳ فیلم کوتاه را در کارنامه خود دارد که از آن میان می توان به فیلم‌های کوتاه «ای پدر ما که در آسمانی» سال ۸۷، «بازتاب یک ذهن ناتمام»سال ۸۹، «در سوگ سیاوش» سال ۹۰ و فیلم کوتاه «رقص چاقو» اشاره کرد که در سال ۹۸ کارگردانی کرده است.
 او در کنار تدوین تعدادی فیلم مستند از جمله مستندهای بلند «حراج بزرگ» و «حباب بزرگ» را نیز کارگردانی کرده است.  حالا او در نخستین گام برای کارگردانی در سینما به سراغ ساخت فیلم سینمایی «مامان» رفته است. 
در خلاصه داستان فیلم آمده است: «مامان» که با وجود جدایی از شوهرش برای خواهر و برادرهای او هنوز همان "نانسی" دختر آبادانیِ با کلاس و دوست‌داشتنی است، برای پسرهایش یک پیرزن بداخلاق و غرغرو است که با  تاکسی خود مسافر جابه‌جا می‌کند و در ظاهر بزرگترین مانع خوشبختی آن‌ها در زندگی است.
ایفای نقش مامان در این فیلم بر عهده رویا افشار است و از دیگر بازیگران این فیلم می توان به امیر نوروزی، عرفان ابراهیمی، امیر شمس، شقایق شوریان، اسماعیل شفیعی، ندا اسدی، پونه پارسایی و مرتضی علی عباس میرزایی اشاره کرد.
انیسی درباره سینما و نگاهش به موضوعات اجتماعی می‌گوید با نگاه به سینما بیشتر از اینکه دلبستگی به ژانر یا موضوع خاصی داشته باشد، دلبسته جهان کاراکترها است و هدفش در فیلمسازی، نوشتن و روایت قصه‌ای که انتخاب می‌کند، این است که به دنیای کاراکترها نزدیک شود و کمک کند در دنیایی که هیچ گریزی از قضاوت همدیگر نداریم شاید با دیدن این قصه‌ها و همراه شدن با کاراکتر آنها بتوانیم در زندگیمان قضاوت‌های منصفانه‌تری داشته باشیم.

سمیرا افتخاری

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.