چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱
03:07 | | فجر 39

خبر | «شیشلیک» پرفروش‌ با بیشترین رای مردمی 

خبر | «شیشلیک» پرفروش‌ با بیشترین رای مردمی 

«شیشلیک» به کارگردانی محمدحسین مهدویان به عنوان پرفروش‌ترین فیلم تا روز ششم،  بیشترین رای مردمی را اخذ کرده است.

به گزارش ستاد اطلاع رسانی جشنواره فیلم فجر، این دوره از جشنواره در اقدامی که برای اولین‌بار انجام می‌شود، تعداد لحظه‌ای آرای مردمی و تعداد بلیت فروش رفته برای هر فیلم را از طریق سامانه سمفا اعلام می‌کند. بر این اساس در ششمین روز از جشنواره تا این لحظه فیلم «شیشلیک» به کارگردانی محمدحسین مهدویان با هزار و ۱۴۴ رای مردمی از سراسر ایران جایگاه نخست تعداد رای مردمی را به خود اختصاص داده است. این فیلم با حدود ۱۵ هزار بلیت فروش رفته،  پرفروش‌ترین فیلم تا به اینجا است. 
«بی‌همه چیز» ساخته محسن قرایی با هزار و ۷۹ رای مردمی در رتبه دوم و با فروشی در حدود به ۱۳ هزار بلیت جایگاه سوم فیلم‌های پرفروش این دوره را به خود اختصاص داده است. 

تازه‌ترین اثر نرگس آبیار هم رتبه سوم در اخذ آرای مردمی تا به این لحظه را دارد. هزار و ۴۸ رای مردمی تا به این لحظه آمار مربوط به فیلم «ابلق» است. این اثر با فروشی در حدود ۱۴ هزار بلیت رتبه دوم در فیلم‌های پرفروش این دوره است.

پیشتازی «روزی روزگاری آبادان» و «گیچ‌گاه» در فیلم‌اولی‌ها

«روزی روزگاری آبادان» به کارگردانی حمیدرضا آذرنگ بیشترین تعداد رای مردمی در میان فیلم‌های اول را کسب کرده و فیلم «گیج‌گاه» عنوان پرفروش‌ترین فیلم را به خود اختصاص داده است‌. 

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر، این دوره از جشنواره برای اولین‌بار در بخش سودای سیمرغ میزبان هفت فیلم اول است. آمار لحظه‌ای ارائه شده در سامانه سمفا تا به این لحظه نشان می‌دهد که فیلم «روزی روزگاری آبادان» اولین تجربه حمیدرضا آذرنگ در کارگردانی با ۴۶۳ رای مردمی رتبه نخست در کسب آرا مردمی در میان فیلم‌های اول را به خود اختصاص داده است. فیلم «گیج‌گاه» به کارگردانی عادل تبریزی با ۴۱۱ رای مردمی در رتبه دوم قرار دارد. «مصلحت» اولین فیلم بلند حسین دارابی ۳۶۸ رای مردمی کسب کرده و رتبه سوم تا به این لحظه را در اختیار دارد. 

پرفروش‌ترین فیلم‌ اول براساس آمار سمفا تا این لحظه فیلم «گیج‌گاه» با فروش حدودی هفت هزار بلیت است. «خط فرضی» اولین فیلم بلند فرنوش صمدی با فروش حدود شش هزار بلیت جایگاه دوم در میان فیلم‌های اول را دارد. حدود شش هزار  بلیت برای اثر حمیدرضا آذرنگ تحت عنوان «روزی روزگاری آبادان» در سامانه سمفا ثبت شده و بر این اساس این فیلم رتبه سوم در میام پرفروش‌های فیلم اولی را دارد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.