پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱
00:19 | | فجر 39

روزنوشت ۶ | از لوباجت تا بیگ پروداکشن!

روزنوشت ۶ | از لوباجت تا بیگ پروداکشن!

ششمین روز جشنواره سی و نهم فیلم فجر با اکران دو فیلم در سینمای اهالی رسانه در برج میلاد به پایان رسید و نکته قابل توجه اکران های امروز اینکه هر دو اولین ساخته کارگردان‌هایشان بودند. یک فیلم لوباجت و یک فیلم بیگ‌پروداکشن! 

مامان
فیلم «مامان» فیلمی با ساختار واقع‌گرایانه است و همانطور که از اسمش برمی‌آید زندگی یک مادر و چالش های یک زندگی خانوادگی امروزی را روایت می‌کند. نقش اصلی فیلم را «رویا افشار» بازی می کند که سال گذشته با فیلم «دشمنان» در جشنواره فیلم فجر حضور پیدا کرد. 
مامان به نظر یک  فیلم کم‌هزینه است که سعی کرده داستانی متفاوت را با حضور بازیگرانی که اغلب چندان شناخته شده نیستند  روایت کند و از این نظر شاید فیلم سعی دارد تا با مخاطبان خاص تری ارتباط برقرار کند. 
منصور
دومین فیلم روزششم «منصور» یک فیلم بیوگرافی است که به بخشی از زندگی شهید منصورستاری فرمانده سابق نیروی هوایی می پردازد. داستان فیلم مربوط به روزهایی است که تیمسارستاری در اوج جنگ فرماندهی نیروی هوایی ارتش را به عهده می گیرد. در روزهای تحریم و در حالی که هواپیماهای جنگی ایرانی با مشکلاتی روبرو هستند ، او با تلاش زیاد موانع بزرگ را از رو برمی دارد. 
در این فیلم محسن قصابیان در نقش تیمسار ستاری ایفای نقش کرده است. بی شک «منصور» مهمترین نقش آفرینی او به حساب می‌آید و شباهتی که به شهید ستاری دارد نیز تبدیل به ویژگی فیلم شده است.  قصه فیلم از سال های میانی دهه شصت آغاز می شود و همانطور که در ابتدای فیلم اعلام می شود براساس حوادث و اتفاقات واقعی ساخته شده است. 
در این فیلم برخی از شخصیت‌های مهم سیاسی و همچنین فضای سال های  میانی دهه شصت بازسازی شده است. ضمن اینکه زمان این فیلم دوساعت است و یکی از طولانی‌ترین فیلم های جشنواره تا الان بوده است وبا توجه به استفاده از هواپیماهای جنگی می تواند یکی از پرهزینه‌ترین‌های آن‌ها باشد.

امید ذاکری‌نیا

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.