جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱
20:58 | | فجر 39

غلامرضا موسوی: «سمفا» انحصار را از سینما دور کرد

غلامرضا موسوی: «سمفا» انحصار را از سینما دور کرد

رئیس هیأت مدیره اتحادیه صنف تهیه‌کنندگان سینمای ایران گفت: ما در صنف تهیه‌کنندگان مخالف هرگونه انحصار و انحصارطلبی هستیم که خدا را شاکر هستم که «سمفا» توانست به‌خوبی انحصار را از بحث اکران و فروش دور کند.

غلامرضا موسوی، تهیه‌کننده سینمای ایران در گفت‌وگو با ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره فیلم فجر درباره سامانه مدیریت فروش و اکران سینما، «سمفا»، که در سی و نهمین دوره از جشنواره فیلم فجر آرای مردمی را در سراسر ایران جمع‌آوری می‌کند و به نمایش می‌گذارد، گفت: در دوره ریاست حسین انتظامی در سازمان سینمایی، ایجاد سامانه «سمفا» بهترین اقدامی بود که توانست آمار فروش و اکران را روشن و شفاف کند. موضوعی که گاهی اوقات رسیدن به آن خیلی سخت و غیرقابل‌دسترس بود.

موسوی ادامه داد: ما در صنف تهیه‌کنندگان مخالف هرگونه انحصار و انحصارطلبی هستیم که خدا را شاکر هستم که «سمفا» توانست به‌خوبی انحصار را از بحث اکران و فروش دور کند.

این تهیه‌کننده گفت: در جشنواره امسال «سمفا» توانست کمک بزرگی در خصوص شفاف‌سازی آرا مردمی داشته باشد. با «سمفا» امکان رای گیری برای آرای مردمی در سراسر ایران فراهم شد.  بنابراین برخلاف گذشته، امسال «بهترین فیلم از نگاه تماشاگران» منتخب تمام کسانی است که درسراسر کشور فیلم‌ها رادیده‌اند و این دستاورد بزرگی است.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.