یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
04:06 | | فجر 39

قاسمی‌پور: سیمرغ مردمی دیگر در تهران خلاصه نمی‌شود 

قاسمی‌پور: سیمرغ مردمی دیگر در تهران خلاصه نمی‌شود 

شیوا قاسمی‌پور، نماینده مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از اتفاقات مثبت جشنواره سی و نهم، گسترش مکانیزم اخذ آرای مردمی این دوره از جشنواره به سراسر ایران است و این اقدام باعث می‌شود که تهران دیگر تمام ایران به حساب نیاید و صاحبان فکر و ایده در شهرستان‌ها هم بتوانند برای انتخاب نهایی سیمرغ بهترین فیلم از نگاه تماشاگران مشارکت کنند.

شیوا قاسمی‌پور، نماینده مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره فیلم فجر درباره، برگزاری سی و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر گفت: وضعیتی که به دلیل شیوع بیماری «کرونا» پیش آمد و سبب شد تا سینما‌ها و کارهای ‌نمایشی تعطیل شود، خیلی بد بود و حالا با بازگشایی سالن‌های سینما و تئاتر دوباره امید به مردم و علاقه‌مندان به هنر بازگشته است.
قاسمی‌پور گفت: در سالن‌های نمایش آثار جشنواره فیلم فجر دیدم که پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی به خوبی رعایت می‌شود و می‌توانم بگویم که این جشنواره‌ها امید را به سینما و تئاتر بازمی‌گرداند.
او با تأکید بر این که رویدادهای فرهنگی دهه فجر، به نوعی مشارکت مردم در جشن‌های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به شمار می‌رود، ادامه داد: یکی از اتفاقات مثبت جشنواره سی و نهم، گسترش مکانیزم اخذ  آرای مردمی این دوره از جشنواره به سراسر ایران است و این اقدام  باعث می‌شود که تهران دیگر تمام ایران به حساب نیاید و صاحبان فکر و ایده در شهرستان‌ها هم بتوانند برای انتخاب نهایی سیمرغ بهترین فیلم از نگاه تماشاگران مشارکت کنند.
او ادامه داد: با این روش همه مردم می‌توانند درباره آثار سینمایی حق اظهارنظر داشته باشند و این اتفاق می‌تواند به آینده سینمای ما کمک کند.
قاسمی‌پور به مشکلات معیشتی اکثریت اهالی هنر اشاره کرد و گفت: دولت باید شرایط خوب را برای هنرمندان فراهم کند. آن‌ها دستمزدشان برای این کار، دلی است و دستمزد آنچنانی ندارند و ما باید ممنون این هنرمندان باشیم که برای ما هنرآفرینی می‌کنند و واقعیات جامعه را به صحنه نمایش می‌گذارند. گرچه کار مجلس نظارت و قانون‌گذاری است اما نماینده‌ها هم باید کمک کنند تا این قشر به خوبی زندگی کنند.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.