یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
15:22 | | فجر 39

گفت‌وگو | قاسمی‌پور: سیمرغ مردمی دیگر در تهران خلاصه نمی‌شود 

گفت‌وگو | قاسمی‌پور: سیمرغ مردمی دیگر در تهران خلاصه نمی‌شود 

شیوا قاسمی‌پور، نماینده مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از اتفاقات مثبت جشنواره سی و نهم، گسترش مکانیزم اخذ آرای مردمی این دوره از جشنواره به سراسر ایران است و این اقدام باعث می‌شود که تهران دیگر تمام ایران به حساب نیاید و صاحبان فکر و ایده در شهرستان‌ها هم بتوانند برای انتخاب نهایی سیمرغ بهترین فیلم از نگاه تماشاگران مشارکت کنند.

«شیوا قاسمی‌پور» در گفت‌و‌گو با ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره فیلم فجر درباره برگزاری این دوره جشنواره فیلم فجر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی گفت: وضعیتی که به دلیل «کرونا» پیش آمد و سینما‌ها و تالارهای ‌نمایشی تعطیل شد، تأسف‌آور بود و حالا با بازگشایی دوباره مکان‌های فرهنگی، امید به جامعه بازگشته است.

قاسمی‌پور با اشاره به لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و یافتن شیوه‌هایی برای زیست اجتماعی در دوران کرونا گفت: در سالن‌های نمایش جشنواره فیلم فجر دیدم که پروتکل‌های بهداشتی به درستی رعایت می‌شود. می‌توانم بگویم که برپایی جشنواره‌ها امید را به سینما و تئاتر بازمی‌گرداند و در ضمن این‌گونه مردم هم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن می‌گیرند.

این نماینده مجلس با اشاره به توسعه رأی گیری از مردم در سراسر کشور و نمایش همه آثار جشنواره برای همه مردم ایران در راستای تحقق عدالت فرهنگی اظهار داشت: آرای مردمی این دوره از جشنواره به سراسر ایران گسترش یافته و این باعث می‌شود که دیگر تهران، همه ایران به حساب نیاید و صاحبان فکر و ایده در شهرستان‌ها هم بتوانند نظر خود را ارائه دهند.
او ادامه داد: در واکنش به هر فیلمی، همه مردم باید حق اظهارنظر داشته باشند و تحقق این چشم‌انداز می‌تواند به آینده سینمای ما کمک کند.
قاسمی‌پور در پایان گفت: دولت باید شرایط مطلوب را برای معیشت هنرمندان فراهم کند. اکثر اهالی هنر شرایط مطلوبی ندارند و دستمزدشان برای این کار، دلی است و بر خلاف آنچه روی آن مانور می‌شود، آنها دستمزد آنچنانی ندارند… ما باید ممنون هنرمندان‌مان باشیم که برای ما هنرآفرینی می‌کنند و واقعیات جامعه را در صحنه نمایش و پرده سینما ارائه می‌دهند. کار مجلس نظارت و قانون‌گذاری است اما نماینده‌ها هم باید کمک کنند تا این قشر به خوبی زندگی کنند.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.