پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲
18:50 | | فجر 39

انتشار چهاردهمین شماره «فجرنامه» بولتن مجازی جشنواره فجر۳۹

انتشار چهاردهمین شماره «فجرنامه» بولتن مجازی جشنواره فجر۳۹

 

چهاردهمین شماره از «فجرنامه»‌ بولتن مجازی سی‌و‌نهمین جشنواره فیلم فجر با سرمقاله «محمود گبرلو»، معرفی و اینفوگرافی نامزدهای بخش سودای سیمرغ، آثار کوتاه نامزد شده در این دوره جشنواره و گزارشی درباره نقش پدران در سینما منتشر شد.

 

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره فیلم فجر، چهاردهمین شماره بولتن مجازی با تحلیل و آماری درباره نامزدهای سی‌ونهمین دوره جشنواره فیلم فجر و گزارش‌ها و یادداشت‌ها و مطالب خبری منتشر شد.
نویسنده سرمقاله این شماره از بولتن محمود گبرلو است. او به لزوم زنده مانده سینما در دوران کرونا تاکید کرده و خواستار نگاه بازتر به سینما شده تا این هنر-صنعت بتواند حیات خود را در دوران سخت کرونا به خوبی ادامه دهد.
بخش عمده شماره چهاردهم تحت تاثیر معرفی نامزدهای این دوره از جشنواره است. معرفی نامزدها بهانه‌ای است برای تهیه اینفوگرافیکی با رویکرد تعداد نامزدی‌ها و در ادامه گزارشی از جزئیات نامزدی هر فیلم.
در بخش پرونده فیلم‌های این شماره، آثار کوتاه نامزد دریافت سیمرغ مورد توجه قرار گرفته‌اند و مصاحبه با کارگردانان سه فیلم «ناهید»، «شاهد» و «جلد» آمده است.
بخش ویژه پرونده چهاردهمین شماره بولتن مجازی جشنواره سی‌و‌نهم فیلم فجر به موضوع نقش پدران در سینما توجه دارد. گزارش این بخش درباره پدرانی است که موفق به کسب جایزه و سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر شده‌اند و سیدرضا صائمی در یادداشت خود تصویر پدر برجسته پدر را در فیلم‌های جشنواره سی‌و‌نهم بررسی کرده است.
بخش‌های خبری، گزارش‌های تصویری و گزارش خبری دیگر مطالب چهاردهمین شماره «فجرنامه»‌ را تشکیل می‌دهد.

«فجرنامه» سی و نهمین جشنواره فیلم فجر به سردبیری سمیه علیپور در کانال و سایت جشنواره انتشار می‌یابد.
برای دانلود چهاردهمین شماره بولتن مجازی سی و نهمین جشنواره فیلم فجر اینجا کلیک کنید.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.