دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
04:01 | | فجر 39

سکانس ۹| آرامش در حضور دیگران

سکانس ۹| آرامش در حضور دیگران

نهمین روز جشنواره با اکران دوباره فیلم‌های منتخب فجر ۳۹ روز آرامی را به خود دید.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره فیلم فجر، با پایان اکران اول فیلم‌ها در جشنواره و برگزار شدن نشست‌های خبری آثار، روز نهم جشنواره نوبت به اکران دوباره فیلم‌های منتخب جشنواره در بخش «سودای سیمرغ» بهترین فیلم رسید.
از همان ورودیه «برج میلاد» آرامش و سکوت روز نهم قابل لمس بود. اما سختگیری‌ها در رعایت پروتکل‌های بهداشتی کم نشده بود.
از لابی مرکز همایش‌ها مسیر‌هایی که به سوی بالکن‌ها می‌رفت را با پارتیشن بسته بودند تا رفت‌و‌آمدها محدود باشد. رد پارتیشن‌ها را که می‌گرفتی به ورودی‌های شرقی و غربی سالن اصلی می‌رسیدی.
در آن سکوت و خلوتی لابی تصویر دکترهایی که لباس اورژانس به تن داشتند خیلی درشت به چشمم می‌آمد. اگر چه آنها چند روزی بود که در فضای جشنواره حضور داشتند اما انگار در آن حال و هوای پر کار روزهای قبل از دیدنشان غافل مانده بودم.
پیمان افشار، مدیر روابط عمومی سازمان اورژانس کشور، با حضور در مقر جشنواره فیلم فجر سی‌ونهم از رعایت شدن پروتکل‌های بهداشتی ابراز رضایت کرد و از تعاملات سازمان سینمایی با سازمان اورژانس کشور صحبت کرد.
در راهروهای پشت صحنه استیج برج میلاد، همه مشغول کار بودند تا دکورهای برنامه نشست را از سالن خارج کنند و آرام آرام فضا را برای ساختن دکور روز اختتامیه مهیا کنند.
خیلی از اهالی رسانه و حتی متصدیان ایجاد نظم  و فعالان تشریفات در روز خلوت جشنواره فرصتی پیدا کرده بودند تا به تماشای فیلم‌ها بنشینند.
دو فیلم «ابلق» و «زالاوا» با این که برای دومین بار اکران می‌شد باز با استقبال مواجه شده بود و میزبان آدم‌هایی بود که بیشتر در روزهای قبلی جشنواره در برگزاری هرچه بهتر آن می‌کوشیدند و فرصت تماشای فیلم‌ها را نداشتند.
بحث‌ها پیرامون نامزد‌های سیمرغ هم داغ بود. همانطور که ضبط برنامه‌های تلویزیونی در راهروهای لابی جشنواره و البته ایستگاه‌های مختلف رادیویی.
نمایش فیلم‌ها که به پایان رسید، وقتی از در خروج بیرون رفتم از استندی که در ورودی سالن وجود داشت ماسک تمیز گرفتم و به صورت زدم.
«برج میلاد» زودتر از شب‌های قبل خالی شده بود. به سوی آسانسور رفتم تا برای یک روز آرام دیگر آماده شوم.

علیرضا بخشی‌استوار

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.