شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱
19:41 | | فجر 39

گفت‌وگو | پوشش زنده برنامه‌های فجر۳۹ محصول تلاش یک تیم جوان

گفت‌وگو | پوشش زنده برنامه‌های فجر۳۹ محصول تلاش یک تیم جوان

پوشش‌ زنده برنامه‌ها و نشست‌های سی‌و‌نهمین جشنواره فیلم فجر با تلاش یک تیم جوان و باانگیزه از استان خراسان رضوی مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره فیلم فجر، باتوجه به شیوع ویروس کرونا، پخش زنده برنامه‌های مختلف این دوره جشنواره در فضای مجازی، اهمیت بیشتری پیدا کرد و با این هدف‌گذاری بستری برای ارائه آنلاین رویدادها در فضای مجازی فراهم شد و اتفاقات مختلف جشنواره هم‌زمان در اینستاگرام، سایت و آپارات جشنواره فیلم فجر، پوشش داده شد.
در این راستا تلاش یک تیم شش نفره جوان از استان خراسان رضوی برای پوشش زنده برنامه‌های جشنواره سی و نهم در سالی که اطلاع‌رسانی در فضای مجازی از اهمیت بالایی برخوردار بود، با استقبال مخاطبان جشنواره روبه‌رو شد. 

«مجتبی فرزانه» مسئول تیم پوشش‌ زنده برنامه‌ها و نشست‌های سی‌و‌نهمین جشنواره فیلم فجر درباره چالش‌های پیش‌روی پوشش زنده برنامه‌های سی و نهمین جشنواره فیلم فجر گفت: در این کار، بحث زیرساخت‌ها نیز مطرح می‌شود و این که مشکل قطعی اینترنت نداشته باشیم، اهمیت پیدا می‌کند. ما امسال به رقم بیست هزار نفر بازدیدکننده از نشست‌های لایو رسیدیم و بالا رفتن حجم ترافیک، احتمال قطعی را بیشتر می‌کرد، اما از آن‌جایی که با تیم جوان و با انگیزه‌ای کار می‌کردیم که به خوبی از عهده پشتیبانی فنی پوشش زنده برمی‌آمدند، جلوی این اتفاق را گرفتیم و حتی در زمان قطعی، سریع با نسخه پشتیبان، کار را از سر می‌گرفتیم و حتی اجازه نمی‌دادیم که مخاطبان متوجه این قطعی محدود بشوند.
او ادامه داد: به واسطه شرایط موجود، قرار شد تا به بسیاری از رسانه‌ها هم تصویر زنده ارائه دهیم و همانطور که در شبکه‌های مجازی دیدید، تمام تصاویر ما از کیفیت عالی برخوردار بودند.
او درباره سخت‌ترین لحظات کار پوشش زنده ادامه داد: لحظه شروع، می‌تواند لحظه سختی باشد. یکی دیگر از موقعیت‌هایی که برایمان سخت بود، لحظه اعلام اسامی کاندیداها بود که دقیقا بعد از نشست پرسش و پاسخ فیلم «تی‌تی» به کارگردانی آیدا پناهنده برگزار می‌شد، چون ما باید با پخش زنده شبکه خبر هم پیش می‌رفتیم، در عین حال مجبور بودیم نشست پرسش و پاسخ «تی‌تی» را به اتمام برسانیم و آن را آپلود کنیم و… این بخش کار به واسطه پشت سر هم بودن، موقعیت استرس آوری را به وجود آورد که خداراشکر تیم پوشش زنده جشنواره به خوبی از عهده‌اش برآمد. 
فرزانه درباره پوشش زنده مراسم اختتامیه گفت: مراسم اختتامیه را هم به صورت زنده پوشش خواهیم داد و تلاش می‌کنیم تا به واسطه حضور نداشتن خبرنگاران، هر آنچه باید را ارائه دهیم و در تسهیل کار اهالی رسانه در ثبت این مراسم، ایفای نقش کنیم.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.