دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱
15:10 | | فجر 39

گفت‌وگو | گام‌هایی برای تحقق عدالت فرهنگی

گفت‌وگو |  گام‌هایی برای تحقق عدالت فرهنگی

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به فعالیت سمفا و راه‌اندازی سامانه آرای نظرات مردمی در جشنواره فیلم فجر گفت: این کار برای اجرایی کردن سیاست عدالت فرهنگی و عمومی‌سازی دسترسی فرهنگی انجام شده است.

به گزارش ستاد اطلاع رسانی جشنواره فیلم‌فجر، سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان  ضمن ابراز خرسندی از روند مطلوب اکران فیلم‌های جشنواره فیلم فجر در زنجان گفت: نمایش فیلم‌ها از ۱۵ بهمن در همه استان‌ها آغاز شد. این سیاست چند سال اخیر بود که هم‌زمان با تهرانی در استان‌ها هم نمایش آثار وجود داشته باشد اما امسال در استان‌ها می‌توانند صد در صد فیلم‌ها را ببینند.
محمدربیع احمدخانی با اشاره به اینکه طی چند روز گذشته استقبال از اکران فیلم‌‎های سینمایی در زنجان قابل قبول بوده است، تصریح کرد: همچنین امکان سراسری اعلام نظرات مخاطبین نظرسنجی مردمی و اطلاع‌رسانی لحظه‌ای فروش و آمار به مدد سمفا راه‌اندازی شده که در سراسر کشور قابل استفاده است و در واقع این کار برای اجرایی کردن سیاست عدالت فرهنگی و عمومی‌سازی دسترسی فرهنگی انجام شده است.
وی با اشاره به  راه‌اندازی سامانه «سمفا»  گفت: این سامانه به صورت برخط،  وضعیت بلیت فروشی را بر حسب سالن و تعداد رای مردمی اعلام می‌کند و این خود نوعی اعتمادسازی است. با اجرای طرح سمفا توسط سازمان سینمایی  برای اولین بار در تاریخ سینمای ایران در اکران، پخش و سالن‌های سینما نظم ویژه برقرار شده است به طوری که هر شخص می تواند صندلی، سانس و سینما را تعیین کند. با سمفا عدالت در اکران به اندازه زیادی به وجود می‌آید و در واقع فعالیت این سامانه همه چیز را شفاف کرده است

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.