سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲
02:49 | | فجر 39

حضور پررنگ رسانه‌های دیداری، شنیداری و برخط در پوشش جشنواره فیلم فجر۳۹

حضور پررنگ رسانه‌های دیداری، شنیداری و برخط در پوشش جشنواره فیلم فجر۳۹

رسانه‌های دیداری، شنیداری و برخط در پوشش رویدادهای سی و نهمین جشنواره فیلم فجر مشارکت فعالانه‌ای داشتند. 

«بشیر جعفری‌نیا» مسئول امور رسانه‌های دیداری و شنیداری سی و نهمین جشنواره فیلم فجر، در گفت‌وگو با ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره فیلم فجر، درخصوص همکاری رسانه‌ها و نحوه پوشش جشنواره توضیح داد: امسال در برنامه‌های تلویزیونی برنامه پربیننده «چهل تیکه» با اجرای محمدرضا علیمردانی که برنامه‌ آشنایی برای مخاطبان شبکه نسیم است، به طور اختصاصی به تاریخ جشنواره فیلم فجر پرداخت. این اتفاق برای اولین‌بار رخ داد و بازخوردهای خوبی داشت. برنامه «هفت» از شبکه سه سیما هم هرشب به جشنواره می‌پرداخت. استودیو برنامه «نقد سینما» هم واقع در مقر برپایی جشنواره، از شبکه پنج سیما روی آنتن می‌رفت. شبکه نمایش برنامه ۳۰ دقیقه «سینمایش» را در کنداکتور خود قرار داد که به ادوار مختلف جشنواره می‌پرداخت. شبکه آی‌فیلم هم رویدادهای جشنواره را پوشش می‌داد و به چهار زبان پخش می‌شد. «شب‌های هنر» از شبکه چهار سیما پنج شب از برنامه‌های خود را به جشنواره اختصاص داد. در مجموع بخش‌های مختلف خبری هم هر روز، اتفاقات جشنواره را پوشش دادند. هر روز ۱۶ و ۴۰ دقیقه «شهر فرنگ» از شبکه خبر و از محل جشنواره به صورت زنده پخش می‌شد. مدیر روابط عمومی و دبیر جشنواره هم در گفت‌وگو با شبکه‌های مختلف به صورت تلفنی و حضوری اطلاع‌رسانی می‌کردند.

او با اشاره به فعالیت برنامه‌های رادیویی افزود: پنج شبکه رادیویی (ایران، گفت‌وگو، فرهنگ، نمایش و جوان) در مقر جشنواره حضور داشتند. رادیوهای دیگر هم بدون حضور در مقر جشنواره به پوشش رویدادهای آن پرداختند.

جعفری‌نیا در ادامه به فعالیت پررنگ رسانه‌‌های برخط در این دوره جشنواره اشاره کرد و گفت: «کافه آپارات» با اجرای فریدون جیرانی از کاخ جشنواره به این رویداد می‌پرداخت. «فیلم نیوز» هم برنامه‌های خود را داشت و نشست‌های خبری را پوشش مستقیم می‌داد. «فیلیمو» و «نماوا» هم در جشنواره حضور داشتند و برنامه‌هایی را پخش می‌کردند. «سلام سینما» هم گزارش‌هایی با اصحاب سینما و رسانه می‌گرفت. «تی‌وی پلاس» هم در جشنواره حضور داشت که ویدیوهای منتشر شده توسط آن‌ها بازدید زیادی داشت. 

جعفری‌نیا توضیح داد: با توجه به شیوع کرونا سعی کردیم تا همه رسانه‌های برخطی که می‌توان از خدمات آن‌ها استفاده کرد را با حداقل نفرات به جشنواره دعوت کنیم. سعی کردیم رسانه‌ها با حداقل نفرات حضور داشته باشند که هم آن‌ها کار خود را انجام دهند و هم فشار زیادی بر سینمای رسانه وارد نشود و دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت شوند. 

او ادامه داد: اختتامیه از شبکه نمایش به صورت مستقیم پوشش داده می‌شود. شبکه رادیویی ایران هم اختتامیه را به صورت کامل پوشش می‌دهد. صحبت‌هایی هم با رادیو گفت‌وگو انجام شده ‌که از استودیو خودشان جشنواره را پوشش دهند.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.