دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
18:57 | | فجر 39

گفت‌وگو | سعید خانی: «سمفا» انحصار را شکست

گفت‌وگو | سعید خانی: «سمفا» انحصار را شکست

«سعید خانی» تهیه‌کننده سینما در خصوص فعالیت سامانه مدیریت فروش و اکران سینما (سمفا) در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر، گفت: سمفا یکی از بهترین حرکت‌هایی بود که به واسطه رویکرد و ماهیت مثبتش، توانست بلیت‌فروشی را از انحصار دربیاورد.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره فیلم فجر، «سعید خانی» تهیه‌کننده سینما در خصوص فعالیت سامانه مدیریت فروش و اکران سینما «سمفا» در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر، گفت: سمفا یکی از بهترین حرکت‌هایی بود که به واسطه رویکرد و ماهیت مثبتش، توانست بلیت‌فروشی را از انحصار دربیاورد.
سعید خانی که امسال با یک فیلم متقاضی حضور در جشنواره فیلم فجر بود، عنوان کرد: شاید تنها نقدی که بتوان به سمفا داشت این باشد که ما خودمان باید یک سری داده را به این سامانه بدهیم که این موضوع کمی کار بلیت‌فروشی را کند می‌کند اما بازهم طرح قابل دفاع و قابل پیشرفتی در حوزه سینما است.

این تهیه‌کننده در خصوص این موضوع که سمفا امسال کمک بسیار چشم‌گیری در خصوص آرای  مردمی جشنواره فیلم فجر ۳۹ داشت، نیز گفت: این موضوع خیلی کمک‌کننده بود زیرا خیلی از تهیه‌کنندگان فیلم‌هایشان را به شهرستان‌ها نمی‌دادند اما امسال با توجه به این موضوع، تهیه‌کننده‌ها ترغیب شدند تا فیلم‌های خود را برای اکران جشنواره‌ای شهرستان‌ها ارائه دهند و مانند سال‌های گذشته صرفاً دو سه فیلم برای شهرستان‌ها اکران نشد.

خانی در پایان، درخصوص رعایت پروتکل‌ها در حلال برپایی این دوره جشنواره گفت: به نظرم در شرایط کرونا، امن‌ترین جا سینما است، زیرا به‌شدت پروتکل‌ها رعایت می‌شود کما این که در دوره جشنواره سی و نهم این اتفاق افتاد و فاصله‌گذاری‌ها و پروتکل‌های بهداشتی رعایت شد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.