جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
02:25 | | فجر 40

استقبال حبیب اسماعیلی با یکپارچگی جشنواره ملی و جهانی فجر و انتقاد به صرف هزینه‌های هنگفت

استقبال حبیب اسماعیلی با یکپارچگی جشنواره ملی و جهانی فجر و انتقاد به صرف هزینه‌های هنگفت

حبیب اسماعیلی تهیه‌کننده باسابقه سینما با بیان مطلب فوق بیان کرد: « اگر به یاد داشته باشیم از همان شروع برگزاری نزدیک به سه دهه جشنواره فیلم فجر که با موفقیت به طور همزمان برگزار می‌شد و هردوی بخش‌های ملی و بین‌الملل در کنار هم دارای هویت و ارزش بودند. بنابراین ادغام بخش بین‌الملل در جشنواره ملی فجر کار درستی است و باعث می‌شود محصولات ایرانی و خارجی در کنار هم در فضایی منصفانه ارزیابی شوند.»

وی گفت: « با برنامه‌ریزی ویژه، اسباب رونق هر چه بیشتر بازار فیلم فراهم می‌شود. فراموش نکنیم که زمانی همین بازار فیلم اسباب معرفی استعدادهای ایرانی به جهانیان بود و باز هم باید بازارفیلم قدرتمندی داشته باشیم.»

اسماعیلی نیز با انتقاد از هزینه‌های هنگفت که صرف برگزاری جداگانه بین‌الملل فجر شد، تصریح کرد: « سوای هزینه‌های هنگفت برگزاری جداگانه بین‌الملل، بخش بین‌الملل فجر یک تیم جداگانه برگزاری داشت که با وجود صرف بودجه، هیچ کار جدی انجام نمی‌داد و تقریبا همان فیلم‌هایی را که در جشنواره اصلی فجر، رد می‌شدند وارد جشنواره می‌کرد!»

وی گفت: « واقعا این همه هزینه‌ای که برای جدایی بین‌الملل از جشنواره فجر شد اگر صرف توسعه زیرساخت‌های سینمایی و فی‌المثل بازسازی سینماهای مستعمل می‌شد، بهتر نبود؟ اگر این هزینه صرف وارد کردن تجهیزات تولید به‌روز می‌شد، بهتر نبود؟ اگر این هزینه را صرف ارتقای بیمه درمانی سینماگران می‌کردند، بهتر نبود.»

اسماعیلی در پایان گفت: « با تغییر و تحول در ساختار مدیریتی سینما و یکی شدن جشنواره‌های فجر، می‌توان به بهتر شدن کیفیت برگزاری جشنواره فیلم فجر امیدوار بود که دیگر چهل ساله شده و بعد از چهار دهه برگزاری واقعا باید عیاری بالاتر رود.»

منبع: خبرگزاری پانا

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.