یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
02:16 | | فجر 40

برگزاری یکپارچه جشنواره فیلم فجر به تبیین فرهنگ انقلاب کمک می‌کند

برگزاری یکپارچه جشنواره فیلم فجر به تبیین فرهنگ انقلاب کمک می‌کند

مهدی کریمی اظهار داشت: ادغام بین‌الملل در جشنواره فجر، اتفاقی شایسته است ولی باید جشنواره فیلم فجر از حالا به بعد باکیفیت‌تر و به صورت جدی‌تر برگزار شود. 

تهیه‌کننده رنگ خدا گفت: واقعا معلوم نشد هدف از جدایی بین‌الملل از جشنواره فجر چه بود؟ آیا این جداسازی برای این بود که راحت‌تر بتوان به بهانه یک سری مهمان گمنام خارجی، بریز و بپاش کرد؟ یعنی بودجه گرفتند که برای مدعوین گمنام بین‌المللی جشنی برگزار کنند؟ یا واقعا به دنبال ارتقای سینمای ایران بودند؟.

وی تاکید کرد: آنها که بین‌الملل فجر را جداگانه برگزار کردند باید هر چه زودتر گزارش کار ارائه دهند که چه بودجه‌ای گرفتند و چه کردند؟ بیایند و بگویند چقدر از بودجه، صرف ارتقای جشنواره شده و چقدر صرف دستمزد برگزارکنندگان؟ و اساسا با دراختیار داشتن بودجه جداگانه چه دستاوردی برای سینمای ایران حاصل شد؟.

تهیه‌کننده فیلم سینمایی پاداش گفت: بنا نیست یکطرفه به قاضی برویم پس از برگزارکنندگان بین‌الملل می‌خواهیم صادقانه به این سوال جواب دهند که پس از پنج سال دریافت ردیف بودجه جداگانه، چند اثر ایرانی را از طریق بازار فیلم بین‌الملل روانه آن سوی آبها کردند؟ این، حداقل انتظار از هر جشنواره بین‌المللی است که برای آثار، مشتری خارجی پیدا کند. واقعا چند فیلم ایرانی در سایه بازار فیلم بین الملل فجر در کشورهای دیگر مشتری پیدا کردند؟.

کریمی بیان داشت: نفس جدایی بین‌الملل از فجر، منطقی نبود چون اینکه بخواهیم به‌خاطر دل عده خاصی رویدادهایمان را تکه تکه کنیم پس باید نمایشگاه کتاب را هم تکه تکه کنیم. باید جشنواره موسیقی و جشنواره تئاتر را تکه تکه کنیم و به این ترتیب به جایی می‌رسیم که هر پنج نفر آدم دور یک محفل جمع شده و درحال دریافت بودجه‌اند!. 

تهیه‌کننده چ اظهار داشت: با برگزاری یکپارچه جشنواره فجر، جلوی ضرر از همین جا گرفته شد و امیدواریم با تجربیات ایجاد شده جشنواره یکپارچه فجر معتبرتر از قبل شود و خاطرات سالهای دور که در همین جشنواره هم فیلمسازان شاخص داخلی و هم آثار مطرح خارجی رونمایی می‌شد، تداعی شود. 

کریمی ادامه داد: از حالا به بعد در جشنواره یکپارچه فجر باید قدر و منزلت محصولات سینمای خودمان را کنار محصولات مطرح بین‌الملل بسنجیم. باید محصولات بدنه سینما و نه محصولات محفلی را در جشنواره یکپارچه فجر ارائه داد و از آن طرف شرایط ارائه آثار مطرح خارجی در جشنواره فراهم شود تا عیار آنها کنار آثار مطرح خارجی محک بخورد و از همه مهمتر بتوانیم برای آثارمان حالا نه در آمریکا و اروپا که در همین کشورهای همسایه، بازار پیدا کنیم.

منبع:‌ایرنا

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.