یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
09:49 | | فجر 40

سیدمحمدرضا میر تاج‌الدینی: انتظار می‌رود چهلمین جشنواره فیلم فجر متفاوت از سال‌های پیش برگزار شود

سیدمحمدرضا میر تاج‌الدینی: انتظار می‌رود چهلمین جشنواره فیلم فجر متفاوت از سال‌های پیش برگزار شود

نایب‌رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار می‌رود جشنواره فیلم فجر امسال متفاوت از سال‌های پیش برگزار شود و جبران چندین ساله عقب‌ماندگی را در این دوره و ادوار آینده ببینیم.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی چهلمین جشنواره فیلم فجر، سیدمحمدرضا میر تاج‌الدینی نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: ما از برگزاری چهلمین جشنواره فیلم فجر استقبال می‌کنیم. این دوره جشنواره به ویژه به این دلیل که در چهل و سومین سال پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می‌شود و دوره چهلم خود را پیش رو دارد، حائز اهمیت است.
او گفت: امیدواریم فیلم‌های ساخته شده یادآور سینمای آرمانی و فیلم‌های انقلابی باشد که در دهه‌های اول انقلاب ساخته و پخش شد.
نایب رئیس فراکسیون نیروهای مردمی انقلاب درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: امید می‌رود با استقرار دولت جدید که یک دولت انقلابی است، حمایت از فیلم‌هایی که فداکاری‌ها، ایثارگری‌ها، عظمت و اقتدار این ملت را به خوبی نشان می‌دهند، مورد توجه باشد. میدان به فیلم‌های سیاه‌نما و منفی‌نگر داده نشود و بیشتر فیلم‌های ارزشی و فاخر در معرض قضاوت قرار گیرند.
میرتاج‌الدینی گفت: با این اوصاف انتظار می‌رود جشنواره فیلم فجر امسال متفاوت از سال‌های پیش برگزار شود و جبران چندین ساله عقب‌ماندگی را در این دوره و ادوار آینده ببینیم.
این نماینده مجلس در ادامه با توجه به بهبود شرایط کرونایی در جامعه افزود: سینماها باید فضا را برای اکران فیلم‌های جشنواره فجر فراهم کنند تا مردم بتوانند در سطحی گسترده‌تر فیلم‌ها را ببینند و در مورد فیلم‌ها نظر و رای بدهند.
نایب‌رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به لزوم ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی لازم در شهرستان‌ها و تحقق عدالت فرهنگی گفت: باید از بخش خصوصی دعوت کرد تا در شهرهای فاقد سینما نسبت به ساخت سینما سرمایه‌گذاری کنند تا مردم بتوانند در این شهرها هم به دیدن فیلم در سینماها بنشینند.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.