جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲
12:01 | | فجر 40

محمود گبرلو مطرح کرد: در انتظار بازخوردهای تحول بزرگ مدیریتی در جشنواره چهلم

محمود گبرلو مطرح کرد: در انتظار بازخوردهای تحول بزرگ مدیریتی در جشنواره چهلم

تهیه‌کننده و مجری سابق برنامه هفت گفت: سیاست‌گذاری‌های کلان انقلاب فرهنگی، بهترین فرصت برای حضور و فعالیت جوانان مستعد در سینما است.

 «محمود گبرلو» منتقد و کارشناس فرهنگی با اشاره به بازنگری سیاست‌های کلان جشنواره، گفت: جشنواره فیلم فجر به عنوان مبدا سینمای ایران همیشه باری سنگین را متحمل می‌شود و امیدها، بلوغ استعداد‌ها، شروع جریانات فکری در سینما و… در جشنواره فیلم فجر شکل می‌گیرد. در تمام سال‌هایی که در جشنواره فیلم فجر حضور داشته‌ام شاهد حضور استعدادهایی بوده‌ام که در همین جشنواره شکل گرفته بود.
گبرلو ادامه داد: با روی کار آمدن دولت جدید و شکل‌گیری کابینه‌اش سوالات بسیاری در ذهن اهالی سینما ایجاد شده است. رئیس وقت سازمان سینمایی دو جشنواره ملی و بین‌الملل را باهم ادغام کرد و همه ما منتظر بازخوردهای این تحول بزرگ در این جشنواره هستیم.
این منتقد با اشاره به اینکه سینماگران از تیم مدیریتی جدید سینما مطالباتی دارند، توضیح داد: دولت جدید با شعار و محور قول‌هایی داده است و باید زمینه حضور استعدادهای جوان و به کارگیری درست نیروهای ماهر را برای پیشرفت هرچه بهتر سینما ایجاد کند. زمانی که از انقلاب فرهنگی حرف می‌زنیم، همین موضوع یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید به آن توجه شود و  فرصتی برای حضور جوانان در این عرصه ایجاد کنیم.
این منتقد درباره برنامه‌ریزی برای تقویت و بازسازی سینمای انقلابی با رویکرد خانواده بیان کرد: سینمای انقلابی دارای ویژگی‌های خاص خودش است. در وهله اول باید این را مشخص کنیم که هدف از ایجاد سینمای انقلابی به چه منظور است. اگر برای سینمای انقلابی چیزی جز ایجاد فرصت برای رشد تمام افکار انتظار داریم باید بگویم راه را اشتباه رفته‌ایم.
 مجری و تهیه‌کننده سابق برنامه «هفت» در پایان  گفت: مدیران وقت سینمایی باید موضع خودشان را در برابر تمامی سینماگران مشخص کنند، اینکه به اسم سینمای انقلابی در راستای حفظ و صیانت خانواده بخواهیم جلوی ساخت برخی از آثار را که بیانگر بعضی مشکلات و ناهنجاری ها هستند، بگیریم، اشتباه است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.