دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
12:31 | | فجر 40

گنجینه فجر؛ فرصتی ویژه برای نسل نو

گنجینه فجر؛ فرصتی ویژه برای نسل نو

در فراخوان چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر وجود دو بخش جدید اعلام شده که قطعا برگزاری آنها باعث توجه بیشتر مردم و سینما دوستان به این دوره از جشنواره فیلم فجر خواهد شد.
بخش‌های «گنجینه‌های سینمای ایران» و «همایش‌های علمی سینمای ایران» بخش‌های جدیدی است که امسال حضور آن در چهلمین جشنواره فیلم فجر پیش بینی شده است. بخش‌هایی که پیش از این در جشنواره فیلم فجر بهمن ماه وجود نداشت و به ویژه پس از اعلام ادغام دو بخش جدا شده جهانی و ملی از جشنواره فیلم فجر، امسال قرار است رونق بیشتری به جشنواره بدهد.
نمایش فیلم‌های مرمت شده و با کیفیت تاریخ سینمای ایران فرصت نابی برای بازبینی کلاسیک‌های سینمای ایران به مخاطبانی می‌دهد که این فیلم‌ها را بر پرده ندیده‌اند و همایش‌های علمی فرصتی مناسب برای علاقه‌مندان به مباحث عملی سینما و شنیدن آنها از دهان کارشناسانی است که تجربه عملی خوبی در سینما دارند.
بی‌شک رجعت جشنواره فیلم فجر به ریشه‌ها و هویت خود با دو بال معنا می‌یافت و نبود هر کدام از این دو بال، می‌توانست مدیران جشنواره چهلم را در نیل به اهداف از پیش تعیین‌شده ناموفق جلوه دهد اما در طراحی مسعود نقاش‌زاده که خود یک فرد آکادمیک است، نمایش آثار کلاسیک جشنواره در کنار برپایی نشست‌های علمی پژوهشی می‌توان خلاءهای موجود در مخاطبان و اهالی سینما و نیز کارشناشان را تا حد زیادی برطرف سازد.
چهل دوره جشنواره فیلم فجر گام بلندی در راستای تحول ساختاری این جشنواره در سینمای ایران است که باید آن را به فال نیک گرفت و در انتظار اثرات آن برای سینمایی ایران بود.

منبع: ایرنا

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.