جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳
16:38 | | فجر 40

ایزد مهرآفرین: جشنواره فیلم فجر، جایگاه رونمایی از چهره‌های جوان و مستعد باشد

ایزد مهرآفرین: جشنواره فیلم فجر، جایگاه رونمایی از چهره‌های جوان و مستعد باشد

مدیرمسئول پایگاه خبری «صبح سینما» گفت: اگر جشنواره فیلم فجر جایگاهی برای رونمایی از چهره‌های جوان و مستعد بدل شود، به اصل خود رجوع کرده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط عمومی چهلمین جشنواره فیلم فجر، «ایزد مهرآفرین» روزنامه‌نگار و فعال رسانه درباره  چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر گفت: این رویداد سینمایی با تمام افت‌وخیزهایی که داشته است، به عنوان مهم‌ترین و اثرگذارترین اتفاق سینمایی کشور ما مطرح بوده است. شاید به نسبت دهه ۶۰ یا ۷۰ آن شور و هیجان را نداشته باشد، اما معتقدم همچنان اثرگذار است. 
او  در ادامه با اشاره به راهبردهای جدید رئیس سازمان سینمایی در مقابله با ابتذال در سینمای ایران و نقش جشنواره فیلم فجر در این زمینه توضیح داد: در وهله باید بگویم که نه جشنواره فیلم فجر بلکه هیچ جشنواره‌ای در سطح جهان نمی‌تواند در تولید فیلم‌ برای تمام سلایق و طیف‌های مختلف مخاطبان نقش داشته باشد. این یک روند زیرساختی، عمومی و چندگانه است، یعنی اگر در هر کشوری قرار است سلیقه فیلم دیدن تغییر کند، کارهای تجاری و رسانه‌ای خاصی انجام می‌دهد و نمی‌توان از یک جشنواره توقع داشت که بخواهد مبداء یک جریان باشد.
مهرآفرین ادامه داد: جشنواره فیلم فجر به طور ذاتی یک رویداد مهم سینمایی است که در این سال‌ها دچار آفت شده و به صورت رقابتی به آن نگاه می‌کنند. اگر یک فیلمساز در یک دوره‌ جایزه نگیرد، جشنواره دچار بحران می‌شود و… در واقع تمام حواشی این سال‌های جشنواره فیلم فجر مربوط به داوری‌ها بوده و فضای این رویداد را به یک فضای رقابتی افسارگسیخته بدل کرده است. از مدیران ذیربط خواستارم تا در مبحث اهدای جوایز با فیلمسازان صحبت کنند تا این جنجال‌ها حل شود. اگر جشنواره فیلم فجر فضایی برای رونمایی از چهره‌های جوان و مستعد باشد، به اصل خود رسیده است.
مدیرمسئول پایگاه خبری «صبح سینما» گفت: در دهه‌های اول جشنواره شاهد صف‌های بلند و پر شور بوده‌ایم و امیدوارم امسال نیز، جشنواره با ترکیبی از جوانان مستعد، به شور قبلی بازگردد. 
چهلمین جشنواره فیلم فجر در دو بخش فرهنگی و رقابتی به دبیری مسعود نقاش‌زاده از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.