جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲
14:25 | | فجر 40

عباس یاری: گنجینه فجر؛ اقدام درجه‌یکی که باید تداوم یابد

عباس یاری: گنجینه فجر؛ اقدام درجه‌یکی که باید تداوم یابد

«عباس یاری» گفت: بخش مهمی از حرکت سینمای ایران به سمت ارتقاء در مقاطع مختلف، تحت‌تٲثیر برپایی جشنواره فیلم فجر بوده است

این روزنامه‌نگار قدیمی و یکی از بنیان‌گذاران ماهنامه سینمایی «فیلم‌امروز» اشاره به فعالیت بخش گنجینه فجر در جشنواره چهلم گفت: به نظر من ترمیم فیلم‌های منتخب جشنواره فیلم فجر یکی از بهترین اتفاق‌های این دوره از جشنواره فیلم فجر می‌تواند باشد که نوید آن داده شده و آرزو می‌کنم که این اتفاق ادامه‌دار باشد.
او افزود: ما باید حافظ زحمات هنرمندان در تاریخ ماندگار سینمای ایران باشیم. فیلم‌های مهمی وجود دارد که اصلا معلوم نیست این فیلم‌ها کجا هستند و این اتفاق اگر توسط موزه سینما یا فیلمخانه ملی ایران رقم بخورد، به نظرم یک اقدام درجه یک است و آرزومند تداوم آن هستم.
یاری سپس به جایگاه این رویداد سینمایی اشاره کرد و گفت: به نظر من اگر جشنواره فیلم فجر در این چهل سال نبود و برگزار نمی‌شد، اساسا سینمای ایران به این شکل وجود نداشت.
او ادامه داد: من معتقدم جشنواره فیلم فجر نقش بسیار مهمی در پایداری و تداوم سینمای ایران داشته است و خود من بارها شاهد بودم کسانی را که در طول سال سینما نمی‌رفتند، اما با جشنواره راغب شدند تا دوباره به سینما بروند، بر روی صندلی سینماها بنشینند و فیلم ببینند. دورانی را که صف‌های طولانی جلوی سینماها شکل می‌گرفت و شیشه‌های سینماها می‌شکست، نمی‌توان از یاد برد.
این روزنامه‌نگار و دبیر اجرایی سابق ماهنامه سینمایی فیلم ادامه داد: جشنواره، در مقاطع مختلف تاریخی باعث رشد سینمای ایران و حرکت چرخه تولید فیلم در سینمای ایران شد و بخش مهمی از ارتقای سینمای ما مدیون برگزاری مداوم جشنواره فیلم فجر بوده است.

منبع: هنرآنلاین

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.