دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
17:15 | | فجر 40

آرش فهیم عنوان کرد: لزوم تبیین روش‌های مقابله با ابتذال در سینمای ایران از طریق جشنواره فیلم فجر

آرش فهیم عنوان کرد: لزوم تبیین روش‌های مقابله با ابتذال در سینمای ایران از طریق جشنواره فیلم فجر

«آرش فهیم» گفت: مدیریت جشنواره فیلم فجر با سیاست‌گذاری و اتخاذ هدف مشخص می‌تواند روش‌های مقابله با ابتذال در سینمای ایران را از طریق این رویداد تبیین کنند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط عمومی چهلمین جشنواره فیلم فجر، «آرش فهیم» روزنامه‌نگار و فعال رسانه درباره چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر گفت: یکی از مهم‌ترین بخش‎‎‌های هر جشنواره‌ای  بخش جوایز آن است، چون بدین وسیله جشنواره‌ها می‌توانند سیاست‌ها و برنامه‌های خودشان را اعمال کنند.
 او با اشاره به راهبردهای سازمان سینمایی در مقابله با ابتذال درباره اینکه جشنواره فیلم فجر به عنوان مبداء سینمایی چگونه می‌تواند از طریق داوری با ابتذال در سینما مبارزه کند، توضیح داد: مدیریت جشنواره می‌تواند سیاست‌گذاری و هدف مشخصی را در مقابله با ابتذال در سینما در جشنواره فیلم فجر تبیین کنند. طبیعتا این سیاست‌گذاری اگر در جشنواره مشخص شود، داوران نیز در ارزیابی فیلم‌ها این موارد را جزو معیارهای سنجش خود قرار دهند.
فهیم ادامه داد: هرچه هویت و شخصیت جشنواره فیلم فجر به سمت بستن راه ابتذال برود، داوران نیز این موضوع را در بررسی‌های خود قرار می‌دهند. به طور طبیعی اگر داوران جشنواره از سینماگران متعهد و متخصص باشند، به فیلم‌های سطح پائین یا دارای آلودگی ابتذال‌، باج نخواهند داد.
این روزنامه‌نگار در پایان با تأکید بر اینکه جشنواره فیلم فجر می‌تواند به وسیله ابزارهای تشویقی با ابتذال مبارزه کند، گفت: داوران جشنواره فیلم فجر با ارزش‌گذاری به فیلم‌هایی که از لودگی و سطحی‌نگری به دور هستند، می‌توانند سینماگران را به سمت مطلوب سوق دهند.
چهلمین جشنواره فیلم فجر در دو بخش فرهنگی و رقابتی به دبیری مسعود نقاش‌زاده از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.