چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲
15:41 | | فجر 40

عباس کریمی: فجر‌ به فیلمی که ارزش دیدن ندارد، بی‌اعتنایی کند

عباس کریمی: فجر‌ به فیلمی که ارزش دیدن ندارد، بی‌اعتنایی کند

«عباس کریمی» منتقد و فعال‌رسانه گفت: وقتی فیلمی ارزش دیدن ندارد و بدآموزی را رواج می‌دهد، با بی‌اعتنایی جشنواره فیلم فجر روبه‌رو شود، تیم‌سازنده در تولیدات بعدی تجدیدنظر می‌کنند.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی چهلمین جشنواره فیلم فجر، این منتقد و فعال‌رسانه درباره این که جشنواره فیلم فجر چگونه می‌تواند از ساخت فیلم سخیف و مبتذل در سینمای ایران جلوگیری کند، گفت: اگر بخواهیم از تولید فیلم‌های به اصطلاح سخیف و مبتذل جلوگیری کنیم، باید در وهله اول تعریف‌مان از این نوع فیلم‌ها مشخص شود. مبتذل به معنای هر چیز پیش‌پا افتاده، خارج از عرف، کلیشه‌ای و نخ‌نما شده است که شاهد اکران این نوع فیلم‌ها درطول سال بوده‌ایم و خواهیم بود مگر آن که سیاست‌های سینمایی ما تغییر شکل دهد.
این فعال رسانه‌ای ادامه داد: جشنواره فیلم فجر به عنوان ویترین یک ساله سینمای ایران می‌تواند با به‌کارگیری سیاست‌های تشویقی و تنبیهی در گزینش فیلم‌های خوب و اهدای جوایز به آن‌ها نقشی کارا در این زمینه داشته باشد و به تدریج این نقش پررنگ‌تر شود و نوعی میان فیلمسازان و مخاطبان ایجاد سلیقه کند. وقتی فیلمی ارزش دیدن ندارد و بدآموزی را رواج می‌دهد، با بی‌اعتنایی روبه رو شود، تیم‌سازنده در تولیدات بعدی‌شان تجدیدنظر می‌کنند.
کریمی افزود: براساس تجربیات گذشته، اگر یک‌سری جوایز به جوایز جشنواره فیلم فجر -حتی در بخش‌های فرعی- اضافه شود و در این زمینه برای فیلمسازان ایجاد اشتیاق کنند، اقدامی موثر صورت گرفته است. درست مانند جایزه فیلمساز متعهد و با اخلاق که در یک دوره‌ توسط اهدا شد و متاسفانه در سال‌های به دلیل سلیقه‌ای بودن، سیاست‌‌های جشنواره فیلم فجر ادامه نیافت. چنین اقداماتی می‌تواند موثر و راه‌گشا باشد.
چهلمین جشنواره فیلم فجر در دو بخش فرهنگی و رقابتی به دبیری مسعود نقاش‌زاده از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.