دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
14:39 | | فجر 40

امیر سمواتی: فجر، سرآغازی برای پایان سخیف‌سازی | سیمرغ جشنواره فجر نباید با یک بال پرواز کند

امیر سمواتی: فجر، سرآغازی برای پایان سخیف‌سازی | سیمرغ جشنواره فجر نباید با یک بال پرواز کند

تهیه‌کننده فیلم «کافه ترانزیت» گفت: تنها نهادی که می‌تواند رویه سخیف‌سازی در سینمای ایران را به پایان برساند، سازمان سینمایی است و جشنواره فیلم فجر می‌تواند آغاز کننده این کار باشد.

«امیر سمواتی» تهیه‌کننده سینما با اشاره به نقش یک رئیس و دبیر سینمایی در پیشبرد هدف‌گذاری‌های چهلمین جشنواره فیلم فجر گفت: به دوران ریاست «محمد خزاعی» در سینمای ایران بسیار امیدوارم و معتقدم بعد از دوران مرحوم «سیف‌الله داد»، او اولین مدیری است که  به‌درستی، در این جایگاه قرار گرفته است. خزاعی در اولین روزهای حضورش، رقم خوردن یک اتفاق بسیار درست و اصولی را اعلام کرد و بار دیگر رٲی بر ادغام دو جشنواره ملی و جهانی فیلم فجر  داد.
او ادامه داد:  از زمانی که این دو جشنواره با ایده  برخی از مدیران از هم جدا شدند، عملا مهم‌ترین جشنواره سینمایی کشور، با یک بال حرکت می‌کرد..
تهیه‌کننده فیلم «دربند» گفت: عده‌ای از متفکرین سینمایی ما فیلم، برای خارج از ایران می‌سازند  و مخاطب داخلی را فراموش کرده‌اند و با چوب حراج زدن به هویت ملی، خود را در سطح بین‌الملل مطرح می‌کنند. از سویی بعضی از فیلم‌ها برای نمایش‌های خصوصی نیز مناسب نیست چه برسد که این فیلم‌ها را در جشنواره فیلم فجر نمایش داده شود! واقعیت این است که سینمای ما پوستری از ایران است و باید در نمایش آثارمان حواسمان به این قضیه باشد. تنها نهادی که می‌تواند این رویه سخیف‌سازی را به پایان برساند سازمان سینمایی است که می‌تواند از چهلمین جشنواره فیلم فجر آغاز کننده این کار باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.