دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱
14:39 | | فجر 40

«الهویردی دهقانی»:امیدواریم دولت سیزدهم، جشنواره فیلم فجر را باشکوه‌تر از گذشته برگزار کند.

«الهویردی دهقانی»:امیدواریم دولت سیزدهم، جشنواره فیلم فجر را باشکوه‌تر از گذشته برگزار کند.

«الهویردی دهقانی» نماینده ورزقان در  مجلس شورای اسلامی:
امیدواریم دولت سیزدهم، جشنواره فیلم فجر را باشکوه‌تر از گذشته برگزار کند | مجلس می‌تواند با افزایش بودجه نهادهای فرهنگی و سینمایی، در ساخت فیلم‌های خوب تاثیرگذار باشد

نماینده ورزقان در  مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم دولت سیزدهم باتوجه به اهمیتی که نقش فرهنگ درجامعه دارد، این رویداد سینمایی را باشکوه‌تر برگزار کند. 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی چهلمین جشنواره فیلم فجر، «الهویردی دهقانی» نماینده مردم ورزقان در  مجلس شورای اسلامی درباره چشم‌انداز چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر گفت: اصولا جشنواره‌ها محلی‌ برای تشویق و تجلیل و نقد آثار  هستند. در نظام جمهوری اسلامی به خاطر هجمه‌هایی که به فرهنگ و تمدن ما می‌شود، هرچقدر این فیلم‌ها با ارزش‌تر و پربارتر باشد، جلوی این جریان‌های ضدفرهنگی گرفته شود. بدیهی است زمانی که درباره یک اتفاق اجتماعی صحبت می‌کنیم، اگر این اتفاق از دریچه سینما، فرهنگ‌ و هنر بیان شود در جامعه بازخورد بیشتری خواهد داشت. 
عضو فراکسیون مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: جشنواره فیلم فجر یک رویداد بسیار بزرگ است و امیدواریم دولت سیزدهم باتوجه به اهمیتی که نقش فرهنگ درجامعه دارد، این رویداد سینمایی را باشکوه‌تر از گذشته برگزار کند. 
این نماینده با اشاره به اینکه مجلس می‌تواند با افزایش بودجه نهادهای فرهنگی و سینمایی، در ساخت فیلم‌های خوب تاثیرگذار باشد، توضیح داد: اگر در این مسیر لازم بر تصویب قانون باشد، مجلس در این منظر نیز می‌توان کمک کننده مسیر جدید سینمای ایران باشد. مجلس همواره حامی سینما‌گران و اهالی هنر بوده و نخواهد گذاشت تا هنرمندان در این عرصه دلسرد شوند. زمانی که هنرمندان در این زمینه مشکل مالی پیدا نکنند، انگیزه دو برابری پیدا خواهند کرد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به مشارکت همه مردم ایران در بخش آرای مردمی در دوره گذشته جشنواره فیلم فجر، گفت: باتوجه به اینکه در دهه اخیر فضای مجازی و تکنولوژی به صورت جدی وارد دنیای ما شده است و تمام شهروندان ما از این تکنولوژی بهره‌برداری می‌کنند، درنظر گرفتن تمام سلایق در انتخاب‌های مردمی بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
چهلمین جشنواره فیلم فجر در دو بخش فرهنگی و رقابتی به دبیری مسعود نقاش‌زاده از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.