یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
17:48 | | فجر 40

پیمان شوقی: برگزاری جشنواره فیلم فجر باید شایسته عنوان آن باشد

پیمان شوقی: برگزاری جشنواره فیلم فجر باید شایسته عنوان آن باشد

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط‌ عمومی جشنواره فیلم فجر، «پیمان شوقی» فعال رسانه درباره ویژگی‌های برگزاری جشنواره فیلم فجر گفت: یکی از ویژگی‌های جشنواره فیلم فجر که شاید میان رویدادهای سینمایی جهان آن را منحصر به فرد می‌کند، برگزاری سراسری آن است. تا جایی که به خاطر دارم از اوایل دهه ۶۰ این تلاش شروع شد. در آن زمان امکانات دیجیتال و DCP کردن فیلم‌ها نبود و باید از همه فیلم‌ها نسخه‌های کافی کپی، آماده و ارسال می‌شد تا جشنواره همزمان با تهران در چند استان دیگر نیز برگزار شود. در کنار آن آماده‌سازی سالن‌های سینمایی که قرار بود رویداد فجر در آنجا برگزار شود، خود یک مرحله مهم بود، چرا که برگزاری جشنواره هم باید شایسته عنوان آن می‌بود. بدین ترتیب به بهانه جشنواره فیلم فجر دو گام بزرگ بر‌داشته می‌شد. اولا علاقمندان پرشور شهرستانی، جوانان سینمادوست و بسیاری از مردم را که می‌خواستند در این جشنواره سهیم باشند، کنار هم جمع می‌کرد. 
این منتقد فیلم ادامه داد: برخی از مخاطبان سینما که فرصت نمی‌کردند که فیلم‌های باارزش تولید شده را ببینند، در این ۱۰ روز در جشنواره حضور پیدا می کردند و طیف فیلم‌های باارزش تولید سینمای نوین ایران را قبل از اکران عمومی تماشا می‌کردند. 
شوقی با اشاره به مزایای برگزاری جشنواره فیلم فجر در کشور، ادامه داد: به تدریج هر سال تعدادی از سالن‌های سینما به بهانه برگزاری جشنواره بازسازی می‌شد و بسیاری از سینماداران سینما که در حالت عادی انگیزه‌ای برای نوسازی نداشتند، انگیزه می‌گرفتند. برگزاری این جشنواره سراسری به نوعی هم مردم را در این شادی سهیم می‌کرد و هم زیرساخت‌های صنعت سینما را در کشور بالا می‌برد.
چهلمین جشنواره فیلم فجر در دو بخش فرهنگی و رقابتی به دبیری مسعود نقاش‌زاده از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.