چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲
15:56 | | فجر 40

مرتضی شایسته: جشنواره چهلم، برآیند ادوار اخیر این رویداد ملی است | روی محتوای فیلم‌های کمدی کار کنیم

مرتضی شایسته: جشنواره چهلم، برآیند ادوار اخیر این رویداد ملی است | روی محتوای فیلم‌های کمدی کار کنیم

«مرتضی شایسته» تهیه‌کننده برگزیده دوره بیست و دوم جشنواره فیلم فجر، ضمن تشریح چشم‌انداز چهلمین جشنواره فیلم فجر، گفت: بنیان سینمای ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بر اساس تولید یک سینمای سالم بنا شده و از این بابت مشکلی متوجه این سینما نیست با وجودی که معتقدم که باید کمی روی ارتقای محتوای فیلم‌های کمدی فکر کنیم.
 دبیر  و سخنگوی شورای صنفی نمایش و تهیه‌کننده سینما درباره چشم‌انداز چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر گفت: سینما در دو سال گذشته درگیر شیوع بیماری کرونا شده ولی از نیمه دوم امسال خودش را پیدا کرد و دوباره مخاطبان را به سینما‌ها بازگرداند. چهلمین دوره از جشنواره فیلم فجر را می‌توانیم به عنوان برآیند دوره‌های گذشته بدانیم و هرآنچه در این سال‌ها بوده و هست، در این دوره ارائه می‌شود.
تهیه‌کننده «روز واقعه»، «بوتیک» و «هم نفس» آینده سینمای ایران را روشن دانست و افزود: در این دوره از جشنواره به خاطر تغییر نگرش سازمان سینمایی، شاهد تغییراتی خواهیم بود که امیدوارکننده است ضمن آن که همه ما به این نتیجه رسیده‌ایم که می‌توانیم به فیلمسازان نسل جوان امیدوار باشیم و باید از آنها حمایت کنیم.
شایسته درباره گام دوم سینما و توجه به تقویت زیرساخت‌ها و تجهیز کردن ابزارهای سینمایی و سالن سینما‌ها در راهبردهای جدید سازمان سینمایی، گفت: این به‌روزرسانی باید شامل تجهیز استودیوهای صدا، سالن‌های سینما و فیلم‌های سینمایی باشد. طبق صحبت‌های «محمد خزاعی» رئیس سازمان سینمایی، هر چقدر این تجهیزات با علم روز سینما هم‌سو باشد، به هدف نهایی که این سیاست‌گذاری برایش شکل گرفته، نزدیک می‌شویم.
او در پایان با اشاره به اینکه بنیان سینمای ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بر اساس تولید اثر هنری بر بستر یک سینمای سالم بنا شده، گفت: در صحبتی که با آقای خزاعی داشتم به این موضوع اشاره کردم که در سینمای ایران به هیچ‌وجه فیلم سخیف و مبتذل نداریم و تنها باید کمی روی ارتقای محتوای کارهای کمدی تمرکز کنیم تا مشکلات موجود در برخی از این دست آثار حل شود.

منبع: سوره سینما

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.