چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲
11:09 | | فجر 40

حسین جلالی: جشنواره‌ فیلم فجر باید امید را در دل جوانان بدمد و روز به روز تقویت شود

حسین جلالی: جشنواره‌ فیلم فجر باید امید را در دل جوانان بدمد و روز به روز تقویت شود

حجت‌الاسلام و المسلمین «حسین جلالی» گفت: جشنواره‌های فرهنگی و هنری فجر برآمده از دل انقلاب اسلامی هستند. این جشنواره‌ها باید امید را در دل جوانان و جریان انقلابی هم‌سو با باورها و ارزش‌های دینی و ملی بدمند و روز به روز تقویت شوند.

 دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در خصوص انتظار از نحوه عملکرد هیأت انتخاب چهلمین جشنواره فیلم فجر گفت: جشنواره فجر انقلاب اسلامی جای آثاری که دل در گرو فرهنگ غرب دارند نیست و از این رو تنها باید فیلم‌ها و هنرمندانی که جشنواره فجر را که برآمده از دل انقلاب اسلامی است، باور دارند و به معیارها و ملاک‌های مورد نظر این جشنواره پایبند هستند و دل در گرو نظام و انقلاب اسلامی دارند، در این رویداد فرهنگی و سینمایی حضور داشته باشند.

نماینده مردم رفسنجان و انار افزود: جشنواره‌های فرهنگی و هنری فجر برآمده از دل انقلاب اسلامی هستند. این جشنواره‌ها باید امید را در دل جوانان و جریان انقلابی هم‌سو با باورها و ارزش‌های دینی و ملی بدمند و روز به روز تقویت شوند.
وی با اشاره به اینکه فقدان زیرساخت مناسب در جشنواره فیلم فجر باعث شده تا برخی آثاری که سنخیتی با عنوان «فجر» ندارند در این رویداد حاضر شوند اظهار داشت: جشنواره فجر انقلاب قطعاً باید محلی برای هنرمندانی باشد که متناسب با اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی کار و فعالیت می‌کنند. فیلم‌های این جشنواره باید رویکرد ملی و انقلابی داشته باشند. تولیدات این جشنواره باید برآمده از ارزش های انقلابی باشند و خلاصه همه دست‌اندرکاران و برگزارکنندگان و تولیدکنندگان آثار جشنواره باید دل در گرو فجر انقلاب داشته باشند و اگر این اتفاق رخ بدهد قطعاً جشنواره سال به سال قدرت و قوت بیشتری پیدا خواهد کرد.
این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در بخش دیگری از این گفتگو با انتقاد از بی‌توجهی هنرمندان و مسئولان به سوژه‌های ناب ملی، دینی و انقلابی تصریح کرد: ما سوژه‌های بسیار خوبی داریم که متأسفانه به آن ها درست پرداخته نمی‌شود. مسئولان باید بذرها را در زمین‌های مناسب بکارند تا بتوانند بهره‌برداری مناسب و محصول ارزشمندی داشته باشند. همه ما باید بدانیم بذر در شوره زار رشد نمی‌کند و محصول نمی‌دهد. از این رو باید بستر لازم را فراهم آوریم تا سینمای ایران سرشار از تولیدات ارزشی، دینی و اخلاقی شود و این آثار بتوانند در ایام جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی در جشنواره فجر به نمایش درآیند.
حجت الاسلام و المسلمین جلالی در پایان این گفتگو افزود: مدیران وزارت ارشاد و سازمان سینمایی باید جلوی ولنگاری فرهنگی را بگیرند؛ آن فردی که ارزش‌های دینی و انقلابی را قبول ندارد نباید در جشنواره فجر انقلاب حضور داشته باشد و انتظار ما این است که تمامی اعضای محترم هیأت‌های انتخاب و داوری جشنواره فجر، برگزارکنندگان و دست‌اندرکاران این رویداد سینمایی و هر کس به هر نحوی در برگزاری این جشنواره دخیل و سهیم است به این نکته بسیار مهم و کلیدی توجه ویژه داشته باشند.

منبع: سینماپرس

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.