دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲
14:49 | | فجر 40

سحر عصرآزاد: دوران آزمون‌وخطا تمام شد | فجر باید به ثبات برسد

سحر عصرآزاد: دوران آزمون‌وخطا تمام شد | فجر باید به ثبات برسد

«سحر عصرآزاد» منتقد فیلم گفت: جشنواره فیلم فجر در چهل‌سالگی، دوران آزمون و خطایش را پشت سر گذاشته است و باید به ثبات برسد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی جشنواره فیلم فجر،«سحر عصرآزاد» مننتقد فیلم و کارشناس سینما درباره چشم‌انداز چهلمین جشنواره فیلم فجر گفت: جشنواره فیلم فجر پردوام‌ترین جشنواره کشور است و در طول دهه‌های مختلفی که از برگزاری آن می‌گذرد، فراز و فرود‌ها و حواشی مختلفی را پشت سرگذاشته است که متأثر از شرایط موجود اجتماعی بوده است.
او افزود: از زمانی که به عنوان یک تماشاگر عادی در صف‌های سینما برای دیدن فیلم‌های جشنواره می‌ایستادم و تا همین زمان که به عنوان یک منتقد در این عرصه فعالیت دارم، هر ساله با برپایی این رویداد خودم را در آستانه مواجهه با یک اتفاق و شگفتی می‌دیدم. در سال‌هایی که به عنوان مخاطب در صف می‌ایستادم با همان دانش اندکم یکسری فیلم‌ها را برای تماشا انتخاب می‌کردم و این آثار سال‌ها بعد به عنوان آثار برتر سینمایی انتخاب می‌شدند. جشنواره در همان زمان برایم بسیار جذاب بود و از دوره بیست‌ونهم که در سینمای رسانه به عنوان منتقد حضور داشتم تا همین امسال نیز با وجود همه کش و قوس‌ها، این شور واشتیاق در من تداوم داشته است.
عصرآزاد با اشاره به این که به عنوان یک منتقد به دنبال کنکاش آثاری است که جشنواره فیلم فجر به او معرفی خواهد کرد، گفت: همواره به دنبال یافتن نکته‌ای در آثار فیلمسازان جوان و کار اولی به عنوان یک کارشناس در سینمای ایران به این جست‌و جو ادامه خواهم داد. برای تمام فیلمسازان پیشکسوت ایران احترام قائلم وحضورشان در هر دوره از جشنواره به عنوان یک وزنه و اعتبار خواهد بود،اما آن شگفتی را که در انتظارش هستم، هرساله در آثار فیلمسازان جوان پیدا می‌کنم.
عصرآزاد با تأکید به اینکه در طول ادوار گذشته فیلم‌هایی به جشنواره راه پیدا نکردند، اما بعد از اکران مورد تکریم قرار گرفتند، عنوان کرد: در یکی از ادوار گذشته جشنواره که برنامه‌ سینمای رسانه‌ها در سینما استقلال برگزار می‌شد، فیلم «بوتیک» ساخته حمید نعمت‌الله به عنوان یک فیلمساز جوان در جشنواره به نمایش درآمد. این فیلم با همان نمایش محدودی که در بین اصحاب رسانه و اهالی سینما با سروصدای بسیاری مواجه شد که هم در زمان اکران و هم در طول زمان جایگاه درستی قرار گرفت.
او در پایان اظهار داشت: امیدوارم جشنواره فیلم فجر در چهل‌سالگی، دوران آزمون و خطایش را پشت سر گذاشته باشد و به سمت ایجاد بستری باثبات حرکت کند.
چهلمین جشنواره فیلم فجر در دو بخش فرهنگی و رقابتی به دبیری مسعود نقاش‌زاده از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.