یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱
10:57 | | فجر 40

حسن کاربخش: بازی «پرویز پرستویی» در «دیارعاشقان» اشک من را در آورد

حسن کاربخش: بازی «پرویز پرستویی» در «دیارعاشقان» اشک من را در آورد

«حسن کاربخش» با اشاره به خاطراتش از دومین جشنواره فیلم فجر، گفت: در یک صحنه از فیلم «دیار عاشقان»، «پرویز پرستویی» به قدری زیبا بازی کرد که پشت دوربین گریه کردم و به او بابت استعدادش در بازیگری تبریک گفتم. همان زمان پیش‌بینی می‌کردم که او آینده درخشانی در سینما خواهد داشت.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی جشنواره فیلم فجر، این تهیه‌کننده و کارگردان سینما درباره فیلم حضور «دیار عاشقان» به عنوان فیلم اول بلند سینمایی‌اش در دومین جشنواره فیلم فجر که با استقبال خوبی همراه شد، اظهار کرد: فیلم‌های بسیار خوبی در دوره دوم جشنواره با حضور کارگردانانی مانند زنده‌یاد خسرو سینایی (هیولای درون)، علیرضا داوودنژاد (جایزه و خانه عنکبوت)، زنده‌یاد محمدرضا اعلامی (نقطه ضعف)، محمدعلی سجادی (بازجویی یک جنایت) و… در جشنواره حضور داشتند. «دیار عاشقان» هم در این دوره هم نظر مردم را به دست آورد و هم جایزه ویژه هیٲت داوران و جایزه لوح زرین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را از آن خود کرد.
کاربخش ادامه داد: یک خاطره جالب که باید قید کنم این است که برای فیلمی که می‌خواستم بسازم به دنبال چهره جدیدی بودم و در نهایت در تئاترهای تهران با پرویز پرستویی برخورد کردم. اکبر عبدی هم در نمایش دیگری حضور داشت که بسیار مورد توجه قرار گرفته بود اما من در آن زمان به دنبال فرد باتجربه‌تری بودم و چون دنبال یک بازیگر با مختصات بازی در فیلم جنگی می‌گشتم با پرویز پرستویی به نتیجه رسیدیم تا در فیلم بازی کند. در یک صحنه پرستویی به قدری زیبا بازی کرد که پشت دوربین گریه کردم و به او بابت استعدادش در بازیگری تبریک گفتم.
این کارگردان ادامه داد: همان روز به او گفتم که قطعا آینده درخشانی در سینما خواهد داشت و این برایم قابل پیش‌بینی بود.
این کارگردان گفت: پرویز پرستویی با روحیه‌ای بالا در این فیلم حضور پیدا کرد، به طوری که یکی از بهترین بازی‌های کارنامه‌اش با این فیلم به ثبت رسیده است. جالب آن که او در پشت صحنه این فیلم با صدای خوبی که داشت، گاه و بیگاه حال و هوای گروه تولید را عوض می‌کرد…
کارگردان «عروس حلبچه» و «پرواز از اردوگاه» در ادامه با اشاره به برپایی چهلمین جشنواره فیلم فجر عنوان کرد:  امیدوارم با دولت مردمی که روی کار آمده و همچنین حضور محمد خزاعی به عنوان رئیس سازمان سینمایی که خود در عرصه فیلم وسینما حضور فعالی داشته، برگزاری این دوره نسبت به سایر دوره‌ها بهتر باشد.
این کارگردان سینما عنوان کرد: ما کماکان به‌دنبال سینمایی هستیم که در شٲن نظام اسلامی باشد. باید پایبندی به اسلام و فرهنگ انقلاب اسلامی در آثار جدی گرفته شود و از دید من، اگر فیلمساز معتقد به این اصول نباشد، بهتر است به سینما ورود نکند. سینماگر با اتکا به خط امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی که خط ائمه اطهار است، می‌تواند مردم را به سمت تفکر انقلابی هدایت کند. واقعیت این است که سینما به دلیل فراگیر بودنش در این سال‌ها بارها می‌توانسته مانع ایجاد بخشی از مسائل اجتماعی شود اما خودآگاه یا ناحودآگاه کوتاهی کرده است. او متذکر شد: یک راه مهم برای ایفای نقش جدی سینما در جامعه، این است که مسئولان، نیروهای انقلابی و معتقد را بیش از پیش جدی بگیرند.

چهلمین جشنواره فیلم فجر در دو بخش فرهنگی و رقابتی به دبیری مسعود نقاش‌زاده از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.