یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
17:29 | | فجر 40

سمیرا افتخاری: جشنواره فیلم فجر نیاز به ثبات دارد

سمیرا افتخاری:  جشنواره فیلم فجر نیاز به ثبات دارد

مدیر روابط‌عمومی موسسه بهمن سبز و فعال رسانه عنوان کرد: جشنواره فیلم فجر طی چهل سال جشنواره، فراز و فرودهای زیادی را پشت‌سر گذاشته و نیاز دارد تا به یک ثبات برسد و بتواند هرچه بهتر در این راستا قدم بردارد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، «سمیرا افتخاری» مدیر روابط‌عمومی موسسه بهمن سبز و فعال رسانه درباره چشم‌انداز چهلمین جشنواره فیلم فجر گفت: جشنواره فیلم فجر مهم‌ترین رویداد سینمایی ایران است و فصل جدیدی را رو به سینما باز می‌کند هرساله تعداد زیادی اثر تولید می‌شود و در این بین یکسری از آثار به جشنواره فیلم فجر راه پیدا می‌کنند و در معرض دید مخاطبان مختلف قرار می‌گیرند.  
 این فعال‌رسانه ادامه داد: مخاطبان حرفه‌ای که در جشنواره حضور پیدا می‌کنند، مهم‌ترین ارزیاب آثار هستند. مخاطبان امروز در معرض بمباران اطلاعاتی بسیاری قرار دارند و به همین خاطر می‌توانند انتخاب‌های گسترده‌تری با خواندن مقالات، یادداشت‌ها و  نقدهایی که در طی روزهای جشنواره از طریق رسانه‌ها دردسترس‌شان قرار می‌گیرد؛ آثار را مورد ارزیابی قرار  ‌دهند. عمدتا آثاری که ضعیف باشند در بین مخاطبان جایگاه خاصی ندارند و همین باعث می‌شود تا فیلم‌سازان به دنبال ارتقای کارهای خودشان بروند و در این راستا تمرکز بیشتری داشته باشند تا آثاری را تولید کنند که در جذب مخاطب حداکثری موفق عمل کنند؛ از طرفی دیگر مخاطب باید بتواند انتخاب درستی داشته باشد و  جشنواره در این فضا، نقشی مهم و تعیین کننده‌ را ایفا می‌کند.
افتخاری با اشاره به اینکه فیلم‌هایی که در جشنواره فیلم فجر حضور دارند از فیلترهای مختلفی عبور کرده‌اند، توضیح داد: مخاطبان دربین فیلم‌های انتخاب شده، می‌توانند دست به انتخاب بزنند و فیلم‌های برگزیده را  از نگاه خودشان اعلام کنند. این کار باعث می‌شود تا فیلم‌های برگزیده برای اکران سال آینده مشخص شوند و مورد توجه قرار بگیرند. البته این موضوع به این معنا نیست که آثاری که جایزه نگرفته‌اند و یا در جشنواره حضور ندارند، ضعیف هستند. برخی از فیلمسازان تمایلی به حضور در جشنواره ندارند و یا اثرشان به موقع به جشنواره نمی‌رسد و در جشن ملی سینمای ایران حضور ندارند. اما همان تعداد اثری که در این جشنواره حضور دارند، یک رقابت سالم را باهم خواهند داشت که این رقابت، می‌تواند انگیزه‌ای باشد تا سال آینده، تلاش کنند اثر درخشانی را تولید کنند و به معرض نمایش بگذارند. جشنواره طی چهل سال ، فراز و فرودهای زیادی را پشت‌سر گذاشته و نیاز دارد تا به یک ثبات برسد و بتواند هرچه بهتر در این راستا قدم بردارد. امیدوارم جشنواره چهلم با نمایش آثار خوب و درخشان موفق عمل کند و برآیند این جشنواره در اکران سال ۱۴۰۱ پدیدار شود.
چهلمین جشنواره فیلم فجر در دو بخش فرهنگی و رقابتی به دبیری مسعود نقاش‌زاده از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.