شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳
15:07 | | فجر 40

تورج منصوری: افتخار می‌کنم برای «هامون» جایزه گرفتم | رنگ متفاوت سینمای ایران در دهه اول جشنواره

تورج منصوری:  افتخار می‌کنم برای «هامون» جایزه گرفتم | رنگ متفاوت سینمای ایران در دهه اول جشنواره

برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری جشنواره هشتم، گفت: حال و هوای سینمای ایران و جشنواره فیلم فجر در دهه شصت، با هیچ دوره‌ای قابل قیاس نیست.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط عمومی چهلمین جشنواره فیلم فجر، «تورج منصوری» مدیرفیلمبرداری سینمای ایران درباره حضورش در هشتمین جشنواره فیلم فجر، گفت: در دوره چهارم و هشتم برای دو فیلم «جاده‌های سرد» و «هامون» از جشنواره جایزه گرفتم. اوائل بهمن سال ۹۵ نیز در جشنواره سی‌وپنجم برای من بزرگداشت گرفته شد و این بزرگداشت همزمان شد با سوختن و فروریختن ساختمان پلاسکو که این خاطره بد برای همیشه در ذهنم می‌ماند.
منصوری گفت: جشنواره هشتم در مقابل این خاطره بد، برایم یکی از بهترین دوره‌های جشنواره بود. در این دوره، سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری را برای فیلمی که پر جایزه‌ترین فیلم دوره هشتم بود، گرفتم…
این کارگردان سینما ادامه داد: زمانی که چهارمین دوره از جشنواره فیلم فجر در حال برگزاری بود در تهران نبودم، زمانی که از دفتر جشنواره تماس گرفتند و اطلاع دادند که باید به تهران بیایم، بسیار هیجان داشتم و می‌توانم بگوییم این هیجان برای من، نسبت به جشنواره هشتم که برای فیلم هامون جایزه گرفتم دو برابر بود.
فیلمبردار فیلم «هامون» با تاکید به اینکه حال و هوای سینما و جشنواره فیلم فجر را در دهه شصت با هیچ دوره‌ای از جشنواره قابل قیاس نیست، گفت: در آن دوره به خاطر نبودن رویداد سینمایی دیگری، جشنواره فیلم فجر از اهمیت بالایی برخوردار بود و این جشنواره تنها جایی بود که سینماگران می‌توانستند در آن باهم رقابت کنند. در آن سال‌ها حتی تا اوائل دهه هشتاد به خاطر وجود تجهیزات آنالوگ، تمام سعی ما بر این بود که فیلم‌ها در شرایطی متفاوت از امروز به دفتر جشنواره برسد و به دلیل این تکاپو، در آن سال‌ها سینما رنگی خاص و متفاوت داشت.

چهلمین جشنواره فیلم فجر در دو بخش فرهنگی و رقابتی به دبیری مسعود نقاش‌زاده از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.