جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲
17:32 | | فجر 40

اصغرهاشمی: جشنواره یازدهم و مشکلاتی که حل شد | تصویر وضعیت معیشتی دو خانواده در «دوهمسفر»

اصغرهاشمی:  جشنواره یازدهم و مشکلاتی که حل شد | تصویر وضعیت معیشتی دو خانواده در «دوهمسفر»

«اصغر هاشمی» کارگردان فیلم «دوهمسفر» گفت: این فیلم تا قبل از یازدهمین جشنواره فیلم فجر با مشکلاتی برای اکران روبه‌رو بود و بعد از دوسال برای نمایش در این رویداد سینمایی، مجوز نمایش گرفت.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی جشنواره فیلم فجر، «اصغر هاشمی» کارگردان سینما درباره حضور فیلم «دوهمسفر» در یازدهمین جشنواره فیلم فجر گفت: این فیلم تا قبل از یازدهمین جشنواره فیلم فجر با مشکلاتی برای اکران روبه‌رو بود و بعد از دوسال برای نمایش در این رویداد سینمایی، مجوز نمایش گرفت.
او اظهار داشت: «دو همسفر» پس از اخذ مجوز و نمایش در یازدهمین جشنواره فیلم فجر با استقبال خوبی از سوی مردم روبه‌رو شد.
این کارگردان ادامه داد: این فیلم با محوریت دو دانشجو از دو طبقه فرهنگی و سرمایه‌داری ساخته شد که «امین حیایی» و «احمدرضا شفیعی» نقش دو دانشجو را بازی می‌کردند.
او ادامه داد: موضوع اصلی این فیلم درباره بررسی وضعیت معیشتی دو خانواده بود، اما برخی استنباط‌ها فیلم را دچار مشکل کرد و «فخرالدین انوار» معاون وقت امور سینمایی رأی بر صادر نشدن مجوز نمایش فیلم داد. در ادامه فیلم دچار بحران‌های عجیبی شد؛ چندین بار دوبله‌اش عوض شد، بخش‌هایی از فیلم تغییر داده شد و لطماتی که به روند فیلم وارد شد، جبران‌ناپذیر بود.
این کارگردان گفت: بعدها مسئولان سینمایی آن دوره به خاطر اتفاقاتی که در سال ۷۱ برای این فیلم رخ داد، از من عذرخواهی کردند، اما دیگر فایده‌ای نداشت و دیگر هیچ‌کاری برای این فیلم نمی‌شد انجام داد و شاید بتوانم بگویم که فیلم «دوهمسفر» در آن مقطع دچار جبر مدیرتی شد.
کارگردان فیلم «مهریه بی‌بی» با تأکید بر ‌این که اتفاقات رخ داده برای فیلم «دوهمسفر»، برای برخی فیلم‌های دیگر صورت نگرفت و آن فیلم‌ها به راحتی مجوز نمایش گرفتند، گفت: بعد از ماجراهای «دوهمسفر» و نمایش آن در دوره یازدهم جشنواره، برای تلویزیون سریال «آپارتمان» را ساختم، اما شرایط برای فعالیت من در سینما آن طور که باید فراهم نشد…
فیلم «دو همسفر» در یازدهمین دوره جشنواره فیلم فجر (۱۳۷۱) در بخش مسابقه سینمای ایران حضور داشت.
چهلمین جشنواره فیلم فجر در دو بخش فرهنگی و رقابتی به دبیری مسعود نقاش‌زاده از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.