یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱
12:25 | | فجر 40

مسعود ردایی: تمکین به رٲی هیٲت انتخاب یعنی پایبندی به اصول جشنواره

مسعود ردایی:   تمکین به رٲی هیٲت انتخاب یعنی پایبندی به اصول جشنواره

یک تهیه‌کننده سینما بر این باور است که با توجه به قوانین راهیابی فیلم‌ها به جشنواره فیلم فجر، فیلمسازان با آگاهی از قواعد باید به اصول جشنواره پایبند باشند.
مسعود ردایی درباره انتخاب فیلم‌های چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر توسط هیات انتخاب و قبول قواعد و قوانین توسط سینماگران، اظهار کرد: «اصولا هر فرد و گروهی که در جشنواره‌ای شرکت می‌کند، باید ضوابط و قواعد جشنواره مورد نظر را بپذیرد و سپس در آن رویداد حضور پیدا کند. هر کدام از سینماگران که در جشنواره فیلم فجر شرکت می‌کنند باید این مورد را قبول کنند و بدانند قواعد به دقت انجام می‌شوند. امسال مسعود نقاش‌زاده به عنوان دبیر جشنواره فیلم فجر حضور دارد و که یک فرد بسیار دقیق، قانون‌محور و مثبت‌اندیش است و می‌تواند آغازگر پایبندی به قوانین باشد.»  
او درباره چشم انداز خود از چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر عنوان کرد: «چشم‌انداز مثبتی از جشنواره امسال دارم و با توجه به اینکه شیوع ویروس کرونا سینما را تحت‌تاثیر خود داده و از شرایط اصلی خود خارج شده است، شکل‌گیری جشنواره شامل با فیلم‌هایی از کارگردانان جوان جلب توجه می‌کند.»
این تهیه‌کننده سینما درباره رویکردهای جدید در جشنواره فیلم فجر اظهار کرد: «نظر من مثبت است و با توجه به اینکه در سال‌های اخیر اتفاقات خوبی نیفتاد و دولت قبلی کاملا به سینما توجه نداشت، پیامد آن اتفاقات نامناسبی در زمینه ژانر و اکران فیلم‌ها رخ داده است. دولت جدید باید سیاستگذاری ویژه‌ای در سینما داشته باشد و در فیلم‌هایی با موضوعات جدید  بیشتر ورود شود.»
او افزود: «محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی اخیرا به نکته خوبی اشاره و اعلام کرد سینما یک الی ۳۰ نفر نیست و متعلق به جمع کثیر سینماگران است و نمی‌شود با یک تلفن، سفارش و یا … کاری انجام شود. طبق ضابطه باید عمل کرد.»
ردایی درباره پیشنهاد خود برای برگزاری چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر گفت: «در این سال‌ها شرایط سینما یک‌نواخت بوده است و این یک‌نواختی باعث ایجاد توجهات به برخی فیلم‌ها شد که خود جای سوال دارد؛ باید چهارچوب خاصی برایش تعیین شود تا طرح‌ها و ایده‌های جدید پیاده شوند. لازم این یک‌نواختی را با تغییر رو‌به‌رو کنیم و خیلی از جشنواره‌های بین‌المللی جدیدا این تغییرات را انجام داده‌اند و موفق هم بوده‌اند.»

منبع: باشگاه خبرنگاران

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.