دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱
13:06 | | فجر 40

زندباف: انتخاب فیلم‌های جشنواره فجر بدور از هرگونه نظرِ شخصی نسبت به فیلمسازان بود

زندباف: انتخاب فیلم‌های جشنواره فجر بدور از هرگونه نظرِ شخصی نسبت به فیلمسازان بود

عضو هیأت انتخاب جشنواره فیلم فجر می‌گوید که فیلم‌های منتخب جشنواره فیلم فجر، تنوع و ویترین بسیار خوبی دارند به گونه‌ای که سال آتی شاهد رونق در سینمای ایران خواهیم بود.

 «حسین زندباف» تدوین‌گر باسابقه سینمای ایران و عضو هیأت انتخاب چهلمین جشنواره فیلم فجر، بیان کرد که فیلم‌های منتخب جشنواره سال پررونقی را برای سینمای ایران به ارمغان خواهند آورد.

وی با بیان اینکه هیچ فیلمی بدون پروانه نمایش نمی‌تواند در مسابقه اصلی شرکت کند بیان کرد، فیلم‌هایی که دارای مشکلاتی باشند مطمئن باشند می‌توانند با گفت‌وگو با معاونت نظارت و ارزشیابی، به نتیجه برسند و فیلمشان پروانه نمایش بگیرد.

برنده سیمرغ بهترین تدوین‌ برای فیلم‌های «حمله به اچ ۳» و «چشم شیطان» در پاسخ به سؤالی درباره پیشرفت و ارتقای کیفی در فیلم‌های این دوره بیان کرد که به سینمای ایران باور دارم اما تمام فیلم‌های سال قبل را تماشا نکردم و نمی‌توانم نسبت به آنها مقایسه کنم اما آنچه که ما به عنوان هیأت انتخاب مشاهده کردیم نشان می‌داد که فیلم‌های امسال از نظر کیفیت و ساخت کارهای خوبی هستند.

زندباف درباره تنوع ژانر در این دور از جشنواره بیان کرد که ویترین بسیار خوبی از سینمای ایران در جشنواره فیلم فجر مشاهده خواهید کرد.

وی در پایان درباره انتخاب‌های نهایی بیان کرد که تمام فیلم‌ها بصورت آزادانه و بدور از نظر به اینکه چه کسی فیلم‌ را ساخته است‌، انتخاب شده است. برخی از فیلم‌ها حتی تیتراژ نداشت و معلوم نبود چه کسی ساخته است برای همین می‌توانستیم راحت‌تر درباره فیلم نظر بدهیم.

منبع: تسنیم

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.