دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
17:18 | | فجر 40

منوچهر محمدی: پرویز پرستویی تا چند روز اول جشنواره موفق به تماشای «مارمولک» نشد!

منوچهر محمدی:  پرویز پرستویی تا چند روز اول جشنواره موفق به تماشای «مارمولک» نشد!

تهیه‌کننده فیلم سینمایی «مارمولک» گفت: استقبال مردم از این فیلم در بیست و دومین جشنواره فیلم فجر به قدری بالا بود که خیابان‌های منتهی به سینمای نمایش دهنده فیلم بسته شده بود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، منوچهر محمدی درباره حضور فیلم سینمایی «مارمولک» در بیست‌ودومین جشنواره فیلم فجر بیان کرد: «سالی که قرار شد فیلم «مارمولک» در جشنواره فیلم فجر نمایش پیدا کند، این فیلم در سکوت خبری ساخته شد. ابتدا نمایش این فیلم در سینما صحرا بود و اکران آن در این سینما موجب شد تا آوازه فیلم میان مردم بپیچد. روز سیزدهم بهمن‌ماه دومین نمایش در سینما سپیده ساعت ۱۰ صبح بود.»
او افزود: «در نمایش اول استقبال مردم را دیدیم و خبر فیلم «مارمولک» مثل بمب ترکید. حدود ساعت ۱۱ صبح مدیر سازمان سینمایی سوره به رسم اجازه از تهیه‌کننده برای اکران فوق‌العاده این فیلم با من تماس گرفت تا سانس دیگری برای آن درنظر گرفته شود.»
محمدی در ادامه اظهار کرد: «من در ابتدا تعجب کردم که یک‌باره سانس فوق‌العاده داشته باشیم؛ گفتم نیازی به سانس فوق‌العاده نیست ولی مدیر وقت معاونت سینمایی از من تقاضا کرد تا به سینما سپیده بروم و استقبال مردم را از نزدیک ببینم. من هم به آنجا رفتم و مشاهده کردم در ادامه کوچه سینما سپیده صف بسیار طولانی تا خیابان حافظ تشکیل شده است و برخی از مردم با کیسه‌خواب برای تماشای فیلم آمدند.»
محمدی همچنین بیان کرد: «مردم به فیلم علاقه‌مند شده بودند و درخواست کردند تا سانس فوق‌العاده‌ای را در نظر بگیریم. من از موضع خود کوتاه آمدم تا سانس فوق‌العاده ۱۲ تا ۱۴ را به این فیلم اختصاص دهند.»
این تهیه‌کننده سینما گفت: «تعداد جمعیت مخاطب فیلم رفته‌رفته افزایش پیدا کرد و بنابراین سانس‌های فوق‌العاده زیاد شد. به‌یاد دارم برای تماشای فیلم در سانس‌های فوق‌العاده جمعیت طوری در خیابان انقلاب حضور پیدا کرد که این خیابان بسته شده بود. حوالی ساعت ۳ صبح یک سانس دیگر تا ۵ صبح اختصاص داده شد و حتی پلیس تعجب کرده بود و درباره دلیل تجمع مردم روبه‌روی سینما پرس‌وجو می‌کرد.»
او با اشاره به اینکه حتی پرویز پرستویی، بازیگر نقش اول فیلم موفق نشد تا چند روز اول اکران فیلم «مارمولک» را در سینما ببیند، عنوان کرد: «پرستویی با من تماس گرفت تا برای خود و خانواده‌اش صندلی پیدا کنیم! من در نهایت با مدیر یکی از سینماها هماهنگ کردم تا برای آنها جا پیدا کند؛ و سرانجام او به سختی توانست در سینما آستارا فیلم را ببیند. هرچند، در آنجا هم به‌قدری جمعیت زیاد بود که نمی‌توانستیم پرستویی را به داخل ببریم و حتی از مردم درخواست کردیم تا در میان صف طویل‌شان اجازه دهند تا پرویز پرستویی این فیلم را ببیند… در نهایت هم این فیلم توانست در جشنواره بیست و دوم، سه جایزه به‌دست آورد.»
تهیه‌کننده فیلم‌های سینمایی «ارتفاع پست» و «میم مثل مادر» در مورد استقبال مردم تا روز آخر اکران فیلم «مارمولک» اظهار کرد: «در تمام سینماهایی که فیلم «مارمولک» اکران شده بود می‌توان گفت اکران فوق‌العاده حدود یک شبانه‌روز ادامه پیدا کرد. مردم علاقه‌مند به تماشای فیلم را جلوی پرده و راهروی سینما هم می‌شد دید و محدود به صندلی‌های سینما نبود. این میزان استقبال در زمان جشنواره و حتی اکران عمومی بعد از آن را به مدت ۱۵ روز شاهد بودیم.»

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.