یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱
17:48 | | فجر 40

دکتر محمد سریر: اتفاق‌نظر بین داوران در دوره بیست‌وهفتم | نگذاریم جشنواره فیلم فجر به سایه برود

دکتر محمد سریر: اتفاق‌نظر بین داوران در دوره بیست‌وهفتم | نگذاریم جشنواره فیلم فجر به سایه برود

عضو هیات داوران بیست‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر گفت: اختلافات هیات داوران جشنواره اگر به بیرون درز کند، جشنواره فیلم فجر را به سایه می‌برد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی جشنواره فیلم فجر؛ دکتر «محمد سریر» عضو هیات داوران بیست‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر درباره نحوه داوری فیلم‌های آن دوره، گفت: سینما در آن دوره سرگرمی برای مخاطبین به ویژه قشر جوان بود و همین امر، آن‌ها را به سینما می‌کشاند و باعث می شد تا فیلمسازان برای ساخت فیلم‌های بیشتر انگیزه داشته باشند؛ برخلاف حال حاضر که به این موضوع کمتر توجه می‌شود.
او با اشاره به نبود اختلاف‌نظرهای رایج در میان هیات داوران، افزود: در زمان داوری و بازبینی آثار با دیگر اعضا به گفتگو درباره فیلم‌ها می‌پرداختیم و این اختلاف نظرهایی که این روزها باب شده است در آن زمان وجود نداشت؛ اگر هم به اختلاف نظری درباره انتخاب فیلمی بر می‌خوردیم سعی می‌کردیم، با گفتمان آن را حل کنیم؛ چراکه این اختلافات اگر به بیرون درز کند، جشنواره فیلم فجر را به سایه می‌برد. البته این را هم باید عرض کنم که در آن زمان میان داوران اتفاق نظر وجود داشت و نظرات روی یک ریل حرکت می‌کرد.
این عضو هیات داوران با تاکید بر کم بودن اعتراض‌های فیلمسازان در آن دوره، توضیح داد: این انتخاب‌ها و عدم انتخاب‌ها از سمت نمایندگان اصناف تایید می‌شد و به همین علت همه اهالی سینما که در این رویداد سینمایی حضور داشتند به آرای هیات داوران احترام می‌گذاشتند و همین موضوع باعث می‌شد تا حواشی کمتری را شاهد باشیم.
چهلمین جشنواره فیلم فجر به دبیری مسعود نقاش‌زاده در دو بخش «فرهنگی» و «رقابتی» از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.