دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲
17:15 | | فجر 40

چهل سال؛ چهل خاطره | علیرضا سبط‌‌احمدی: هنوز هم بازی «محسن تنابنده» در «سنگ اول» خاطره‌انگیز است

چهل سال؛ چهل خاطره | علیرضا سبط‌‌احمدی: هنوز هم بازی «محسن تنابنده» در «سنگ اول» خاطره‌انگیز است

تهیه‌کننده فیلم سینمایی «سنگ اول» گفت: بعدازگذشت سال‌ها، هنوز هم بازی «محسن تنابنده» دوست‌داشننی است و مخاطب تحت‌تاثیر بازی‌اش قرار می‌گیرد.

 

«علیرضا سبط‌احمدی» در گفت‌گو با مرکز اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی جشنواره فیلم فجر، درباره حضور فیلم «سنگ اول» در بیست‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر گفت: «سنگ اول» دومین تجربه همکاری‌ام با «ابراهیم فروزش» بعد از فیلم «زمانی برای دوست‌داشتن» بود؛ اولین فیلمی که با هم کار کردیم بازخوردهای خوبی در جشنواره‌‌های داخلی و خارجی داشت و بعداز آن «سنگ اول» را  براساس قصه‌ای از «هوشنگ مرادی کرمانی» ساختیم. تولید این فیلم بسیار سریع پیش رفت تا به دفتر جشنواره فیلم فجر برسد.
او افزود: این فیلم در جشنواره بیست‌وهشتم در دو بخش نامزد شد؛ «محسن تنابنده» در بخش بهترین بازیگر نقش اول مرد و «بهرام دهقانی» برای تدوین این فیلم نامزد شدند. همیشه فکر می‌کردم که تنابنده، به‌دلیل انرژی بالایی که برای ساخت این فیلم گذاشت و بازی کم‌نظیرش، سیمرغ را از آن خود کند. بعدازگذشت سال‌ها، هنوز هم بازی او دوست‌داشننی است و مخاطب تحت‌تاثیر بازی‌اش قرار می‌گیرد. در این فیلم دو بازیگر حرفه‌ای داشتیم و ماباقی نابازیگران روستایی بودند؛ این مسئله مسئولیت آقای فروزش و دو بازیگر حرفه‌ای این اثر را سخت‌تر می‌کرد زیرا می‌بایست خودشان را با آن شرایط منطبق می‌کردند؛ با این وجود، هرسه این بزرگواران از پس این همکاری برآمدند. 
این تهیه‌کننده ادامه داد: موسیقی این فیلم را «محمد محمدعلی» ساخته بود و در این بخش نیز می‌توانست نامزد شود ولی حق آهنگ‌ساز این فیلم ادا نشد.
سبط احمدی در پایان گفت: در سینمای ما، این روزها جای این دست فیلم‌های اجتماعی که بتوانند تغییر ساختار فرهنگی ایجاد کنند و در تغییر رسم و رسوم نادرست باقی‌مانده از سال‌های گذشته اثرگذار باشند، به شدت خالی است. به این فیلم‌ها نیاز داریم تا بتوانیم در ترسیم حرکت اجتماعی به درستی گام برداریم.
چهلمین جشنواره فیلم فجر به دبیری مسعود نقاش‌زاده در دو بخش «فرهنگی» و «رقابتی» از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.